• Intencje

    INTENCJE MSZALNE OD 26 LUTEGO DO 4 MARCA 2018 ROKU


    PONIEDZIAŁEK - 26 LUTEGO
    06:30 - Za ++ rodziców Danutę i Wiesława Rybczyńskich + syna Krystiana i ks. Gerarda Kałużę
    - Za ++ rodziców Marię i Pawła Kulik, ++ braci Wernera, Ottona i Ernesta i ++ z rodzin Kulik, Tomasek, Kołodziej i d.cz.
    17:00 - Za + męża Mirosława, ojca Józefa Kędzia, teściów, dziadków Kędzia i Pęcherz, ++ z tych rodzin i d.c.z
    - Za + męża i ojca Janusza Ginter w r. śm. i za ++ rodziców Józefę i Juliusza Ginter oraz za ++ Zygmunta i Wandę Michaliskich i d.cz. (od rodziny)

    WTOREK - 27 LUTEGO
    06:30 – Do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o świętość życia naszych kapłanów, braci sióstr zakonnych i wszystkich rodzin z naszej parafii
    - Za ++ rodziców Mariannę i Józefa Król, za + brata Tadeusza, za + męża Franciszka Widera, za ++ teściów Joannę i Stanisława Widera i za ++ dziadków i krewnych z rodzin Widera i Król
    18:00 - Za ++ rodziców Janinę i Władysława Wiśniewskich w r. śm. i za ++ z pokrewieństwa
    - Za + Zbigniewa Piątek (od współlokatorów z ul. ks. Kałuży 11)

    ŚRODA - 28 LUTEGO
    06:30 - Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej z prośbą o Boże błogosławieństwo dary Ducha Świętego dla wnuka Matteo Malferrari z ok. 14 r. urodzin
    - Za ++ Reginę i Zenona Małkiewicz oraz wszystkich ++ z rodziny Małkiewicz
    18:00 - 30 dzień po śmierci: Hubert Wiora, Teresa Zabłocka, Genowefa Bańkowska, Helena Sawruk, Bolesław Wilkoń, Józef Pikota, Mirosław Wierzbiński, Marie Mazur, Krystyna Wąs, Teresa Rachwalska i Zygmunt Hebel
    - W dniu urodzin za + syna Dariusza Bańskiego + rodziców Mariannę i Józefa Paroń, braci Czesława i Józefa, siostrę Eugenię i Emilię, szwagrów Jerzego i Stanisława, bratanka An-drzeja, bratanicę Iwonę, ks. prałata Gerarda Kałużę i za + z rodziny i d.cz.

    CZWARTEK - 1 MARCA - 1WSZY CZWARTEK MIESIĄCA
    06:30 - Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla córki Olimpi, Leny i Marcina
    - Za + Genowefę Bańkowską (od syna Wojtka z rodziną)
    18:00 Msza św. dla gimnazjum - O Boże błogosławieństwo dla Ojca Św. Franciszka, wszystkich biskupów, kapłanów, braci i sióstr zakonnych prosząc o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o Boże błogosławieństwo dla Apostolatu Margaretka i Działa modlitwy za kapłanów Oremus.
    - Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marii Kuśmierczyk z ok. 70 r. urodzin i błogosławieństwo Boże dla córek z rodzinami
    - Za + męża, ojca, dziadka Tadeusza Czaczkowskiego w 5 r. śm. i wszystkich ++ z rodziny
    Droga Krzyżowa dla gimnazjum

    PIĄTEK - 2 MARCA - 1WSZY PIĄTEK MIESIĄCA - WIZYTACJA BISKUPA W NASZEJ PARAFII
    06:30 – Za ++ rodziców Karola i Jadwigę Janik i ich rodzeństwo Pawła, Jana, Franciszka, Klarę Janik, Annę Mazur, Pawła Sztiler dziadków Marcellę i Jana Janik Michała i Martę Skrzypczyk teściów Justynę i Augusta Ozimek
    16:30 Droga krzyżowa
    18:00 - Za parafian (odprawi ks. Biskup)
    - Za + brata Ryszarda Górnego i całą rodzinę Górnych
    - Za ++ Zdzisława, Jerzego, Janinę i Bronisława Adamczyków
    - Za + matkę Martę w rocz. śm., ojca Bolesława Kozłowskich, męża Zbigniewa Urbaniaka, za Marię i Bernarda Kita oraz za babcię i dziadków z obu stron
    - Za ++ rodziców Władysława i Janinę Stępień oraz + matkę Leokadię Bratek i wszystkich ++ z rodzin z obu stron

    SOBOTA - 3 MARCA - 1WSZA SOBOTA MIESIĄCA
    06:30 - Za czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i tryumf Niepokalanego Serca Maryi i Wynagro-dzenie Jej Niepokalanemu Sercu za bluźnierstwa, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę i nienawiść wobec Niej
    - Za + Kamilę Naumiuk w dniu urodzin i d.cz.
    17:15 - Różaniec
    18:00 - Za + Mirosławę Szymanek w 1 rocz. śm. oraz + teścia Antoniego Chrzanowskiego teścia i d.cz.
    - Za + Piotra Błażełka w r. śm. ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron

    NIEDZIELA - 4 MARCA- III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
    06:45 – Za męża ojca Józefa z okazji kolejnej rocznicy urodzin i imienin
    08:00 - W intencji misjonarza Ojca Oblata Alojzego Chrószcza o zdrowie, błogosławieństwo w pracy misyjnej o opiekę Matki Bożej
    - Za + męża Ernesta Widera w r. śm., ++ synów Erwina i Krystofa, ++ rodziców z obu stron ++ rodzeństwo, ++ z rodziny i d.cz.
    09:30 – Za + mamę i córkę Sylwię Wyborską w dniu urodzin
    - Za + męża, ojca i dziadka Kazimierza Kostrzewa w dniu imienin
    11:00 – Do Aniołów Stróżów za roczne dzieci Julię Makuch i Roberta Jendrzej oraz dzieci przyjmu-jące chrzest Megan Guimbal Jagusz Paweł Drożdż i Julian Stręk oraz rodziców i chrzestnych
    15:00 Szpital: - Za + żonę Teresę Pinkosz, za rodziców Józefa i Bronisławę Pinkosz, za brata Anto-niego Pinkosz, za teściów Józefa i Elżbietę Kopacz, za Irenę Chyra, Józefa Tracz, Michała Tracz i Romka Mateja
    16:00 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym
    17:00 - Za + ojca Kazimierza Krzysztoń w dniu imienin za ++ dziadków z obu stron, za ++ stryjków i za + ks. Kazimierza Bochenek

Intencje mszalne
niedziela 25 Lut 2018
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.02.-4.03.2018.


1.Dziś o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym .Przed kościołem zbiórka do puszek na Misje tzw. Ad Gentes.

2.W poniedziałek o godz.17.00 Msza święta z udziałem dzieci komunijnych i rodziców .Po niej droga krzyżowa.

3.We wtorek o godz.6.30 Msza święta za wstawiennictwem św. JPII .
O godz.19.00 wieczór uwielbienia w oratorium. Zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.

4.W środę o godz.18.45 spotkanie Kręgu biblijnego na plebanii.
W środę o godz.18.45 w kościele spotkanie ministrantów przed wizytą Biskupa Ordynariusza.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek ,piątek ,sobota i niedziela miesiąca.
-w czwartek o godz.17.00 Godzina Święta przed wystawionym Najświętszym sakramentem z modlitwa za kapłanów i o powołania prowadzą Margaretki.
-W czwartek o godz.18.00 Msza święta Gimnazjalna z udziałem klas drugich i trzecich Gimnazjum. Po niej Droga krzyżowa .Przed Msza św. od 17.30 okazja do Spowiedzi z dzienniczkami.
-o godz.19.00 wyjątkowo nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych którzy pragną ochrzcić dziecko w marcu.

6.W piątek przypada dzień wizyty ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Czai w naszej parafii .Uroczystą Mszę św. za wszystkich parafian odprawi i Słowo Boże wygłosi o godz.18.00.Zapraszamy na tę Mszę świętą wszystkie grupy Parafialne oraz grupy ze swoimi sztandarami.
Postarajmy się ,aby szczelnie wypełnić nasz kościół jak w dniu jego konsekracji. Po Mszy Świętej ok. 19.30 ks. Biskup spotka się z Radą Parafialną na plebanii. W związku z powyższym zmieni się porządek wieczorny.
O godz.15.00 będzie Godzina Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym sakramentem
O godz.16.30 będzie Droga krzyżowa.
Okazja do spowiedzi aby przyjąć komunię św. wynagradzającą pól godziny przed każdą Mszą św.
Przed uroczystą sumą włączymy się w następujący dialog z ks.Proboszczem przed biskupem:
Ks Proboszcz Boże obrońco nasz, zachowaj sługę swego
My Który w Tobie pokłada nadzieję
Ksiądz Proboszcz Okaż Mu Panie pomoc swoją
My I broń od złego
Ks Proboszcz Niech nie szkodzi Mu nieprzyjaciel
My I duch nieprawości
Ks Proboszcz Panie wysłuchaj modlitwę naszą
My A wołanie nasze niech do Ciebie przyjdzie
Ks Proboszcz Módlmy się

7.W sobotę o godz.6.30 Msza święta za czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i modlitwy przed obrazem do godz.8.15.
Odwiedziny chorych w przyszłą sobotę 10 marca. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii u Siostry.
Kancelaria w sobotę popołudniu będzie nieczynna.

W sobotę dalszy ciąg wizyty Biskupa Ordynariusza w naszej Parafii.
O godz.10.00 ks. Biskup odprawi Msze św. za chorych i udzieli sakramentu namaszczenia .Prosimy zrobić wszystko aby chorych przywieźć na te Mszę świętą.
Po tej Mszy świętej odbędą się spotkania .O godz.11.30 na plebanii z Włodarzami Miasta i Gminy Ozimek oraz z Dyrekcją Szkól Podstawowych ,Przedszkoli i Żłobka. Oraz Domu Kultury i Policji.
O godz.13.45 ze Strażakami w OSP Antoniów.
O godz.14.15 z Siostrami i podopiecznymi w klasztorze przy ulicy opolskiej.
O godz.15.00 z katechetami i katechetkami naszego dekanatu w domu katechetycznym.
O godz.16.00 z młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania a więc klasy szóste ,siódme ,drugie i trzecie Gimnazjum w kościele. Obecność obowiązkowa.
O godz.16.30 Z grupami parafialnymi w kościele Róże Różańcowe ,Róże Rodziców modlących się za swoje dzieci ,Margaretki, Odnowa w Duchu Świętym,Krag Biblijny i Edmundki .Przyjdźmy i pokażmy ks Biskupowi jak wiele nas jest.
O godz.17.00 zmłodszymi grupami parafialnymi w domu katechetycznym
Ministranci i lektorzy,Marianki,Schola,Grupa Misyjna i Młodziezowa Bota Fe.
O godz.18.00 z chorymi w szpitalu św. Rocha oraz Dyrekcją.
O godz.19.30 z kapłanami naszego dekanatu na plebanii na zakończenie wizyty duszpasterskiej.

8.W przyszła niedzielę o godz.11.00 udzielimy Chrztu św. i modlić się będziemy za roczne dzieci.

9.Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i naszej gazetki Parafialnej.

Drukuj

INTENCJE MSZALNE OD 26 LUTEGO DO 4 MARCA 2018 ROKU


PONIEDZIAŁEK - 26 LUTEGO
06:30 - Za ++ rodziców Danutę i Wiesława Rybczyńskich + syna Krystiana i ks. Gerarda Kałużę
- Za ++ rodziców Marię i Pawła Kulik, ++ braci Wernera, Ottona i Ernesta i ++ z rodzin Kulik, Tomasek, Kołodziej i d.cz.
17:00 - Za + męża Mirosława, ojca Józefa Kędzia, teściów, dziadków Kędzia i Pęcherz, ++ z tych rodzin i d.c.z
- Za + męża i ojca Janusza Ginter w r. śm. i za ++ rodziców Józefę i Juliusza Ginter oraz za ++ Zygmunta i Wandę Michaliskich i d.cz. (od rodziny)

WTOREK - 27 LUTEGO
06:30 – Do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o świętość życia naszych kapłanów, braci sióstr zakonnych i wszystkich rodzin z naszej parafii
- Za ++ rodziców Mariannę i Józefa Król, za + brata Tadeusza, za + męża Franciszka Widera, za ++ teściów Joannę i Stanisława Widera i za ++ dziadków i krewnych z rodzin Widera i Król
18:00 - Za ++ rodziców Janinę i Władysława Wiśniewskich w r. śm. i za ++ z pokrewieństwa
- Za + Zbigniewa Piątek (od współlokatorów z ul. ks. Kałuży 11)

ŚRODA - 28 LUTEGO
06:30 - Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej z prośbą o Boże błogosławieństwo dary Ducha Świętego dla wnuka Matteo Malferrari z ok. 14 r. urodzin
- Za ++ Reginę i Zenona Małkiewicz oraz wszystkich ++ z rodziny Małkiewicz
18:00 - 30 dzień po śmierci: Hubert Wiora, Teresa Zabłocka, Genowefa Bańkowska, Helena Sawruk, Bolesław Wilkoń, Józef Pikota, Mirosław Wierzbiński, Marie Mazur, Krystyna Wąs, Teresa Rachwalska i Zygmunt Hebel
- W dniu urodzin za + syna Dariusza Bańskiego + rodziców Mariannę i Józefa Paroń, braci Czesława i Józefa, siostrę Eugenię i Emilię, szwagrów Jerzego i Stanisława, bratanka An-drzeja, bratanicę Iwonę, ks. prałata Gerarda Kałużę i za + z rodziny i d.cz.

CZWARTEK - 1 MARCA - 1WSZY CZWARTEK MIESIĄCA
06:30 - Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla córki Olimpi, Leny i Marcina
- Za + Genowefę Bańkowską (od syna Wojtka z rodziną)
18:00 Msza św. dla gimnazjum - O Boże błogosławieństwo dla Ojca Św. Franciszka, wszystkich biskupów, kapłanów, braci i sióstr zakonnych prosząc o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o Boże błogosławieństwo dla Apostolatu Margaretka i Działa modlitwy za kapłanów Oremus.
- Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marii Kuśmierczyk z ok. 70 r. urodzin i błogosławieństwo Boże dla córek z rodzinami
- Za + męża, ojca, dziadka Tadeusza Czaczkowskiego w 5 r. śm. i wszystkich ++ z rodziny
Droga Krzyżowa dla gimnazjum

PIĄTEK - 2 MARCA - 1WSZY PIĄTEK MIESIĄCA - WIZYTACJA BISKUPA W NASZEJ PARAFII
06:30 – Za ++ rodziców Karola i Jadwigę Janik i ich rodzeństwo Pawła, Jana, Franciszka, Klarę Janik, Annę Mazur, Pawła Sztiler dziadków Marcellę i Jana Janik Michała i Martę Skrzypczyk teściów Justynę i Augusta Ozimek
16:30 Droga krzyżowa
18:00 - Za parafian (odprawi ks. Biskup)
- Za + brata Ryszarda Górnego i całą rodzinę Górnych
- Za ++ Zdzisława, Jerzego, Janinę i Bronisława Adamczyków
- Za + matkę Martę w rocz. śm., ojca Bolesława Kozłowskich, męża Zbigniewa Urbaniaka, za Marię i Bernarda Kita oraz za babcię i dziadków z obu stron
- Za ++ rodziców Władysława i Janinę Stępień oraz + matkę Leokadię Bratek i wszystkich ++ z rodzin z obu stron

SOBOTA - 3 MARCA - 1WSZA SOBOTA MIESIĄCA
06:30 - Za czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i tryumf Niepokalanego Serca Maryi i Wynagro-dzenie Jej Niepokalanemu Sercu za bluźnierstwa, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę i nienawiść wobec Niej
- Za + Kamilę Naumiuk w dniu urodzin i d.cz.
17:15 - Różaniec
18:00 - Za + Mirosławę Szymanek w 1 rocz. śm. oraz + teścia Antoniego Chrzanowskiego teścia i d.cz.
- Za + Piotra Błażełka w r. śm. ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron

NIEDZIELA - 4 MARCA- III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
06:45 – Za męża ojca Józefa z okazji kolejnej rocznicy urodzin i imienin
08:00 - W intencji misjonarza Ojca Oblata Alojzego Chrószcza o zdrowie, błogosławieństwo w pracy misyjnej o opiekę Matki Bożej
- Za + męża Ernesta Widera w r. śm., ++ synów Erwina i Krystofa, ++ rodziców z obu stron ++ rodzeństwo, ++ z rodziny i d.cz.
09:30 – Za + mamę i córkę Sylwię Wyborską w dniu urodzin
- Za + męża, ojca i dziadka Kazimierza Kostrzewa w dniu imienin
11:00 – Do Aniołów Stróżów za roczne dzieci Julię Makuch i Roberta Jendrzej oraz dzieci przyjmu-jące chrzest Megan Guimbal Jagusz Paweł Drożdż i Julian Stręk oraz rodziców i chrzestnych
15:00 Szpital: - Za + żonę Teresę Pinkosz, za rodziców Józefa i Bronisławę Pinkosz, za brata Anto-niego Pinkosz, za teściów Józefa i Elżbietę Kopacz, za Irenę Chyra, Józefa Tracz, Michała Tracz i Romka Mateja
16:00 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym
17:00 - Za + ojca Kazimierza Krzysztoń w dniu imienin za ++ dziadków z obu stron, za ++ stryjków i za + ks. Kazimierza Bochenek

Kalendarz liturgiczny

 
II Niedziela Wielkiego Postu
25 lutego 2018r.

rok-miłosierdzia

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych

 

FB na stronkę poprawione

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Gościmy:

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

DO

WT

skowronek

jacek

WŚK

OGN

SD

OSP ant

CDO

RPO

rybak

SD

FOŻ

naszawiara