• Intencje

    INTENCJE MSZALNE OD 20 DO 26 MARCA 2017 ROKU
    Poniedziałek - 20 marca - uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
    06:30 - Za + męża Gintera Altman w dniu urodzin oraz ++ rodziców Marcjannę i Alojzego
    - Za + męża Józefa Pierwoła ++ rodziców, ++ siostry + brata Józefa Maciuch i ++ rodziców
    08:00 - Za ++ rodziców Teresę i Alfreda Rudolf ++ Elenorę i Pawła Pysz ++ z pokrewieństwa Miszczyk, Rudolf, Golasza, Koc, Galla i d. cz.
    17:00 - Za + męża Jana Jasińskiego, jego matkę Martę, żonę Anielę i d. cz.
    - Za ++ rodziców Jerzego i Antoninę Piecha oraz za + brata Józefa

    Wtorek - 21 marca
    06:30 - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogo-sławieństwo zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Marii z okazji 70 r. urodzin
    - Za ++ rodziców Paulinę i Piotra Jończyk, Leonarda i Marię Kokot, ich synów i córki z ro-dzinami, za ++ pokrewieństwo i d. cz.
    18:00 - Za + męża i ojca Jacka Oryl w 1. rocznicę śmierci (od żony z dziećmi i rodziny)
    - Za + Krzysztofa Zarzyckiego w dniu urodzin

    Środa - 22 marca
    06:30 - Za ++ Konstantego Orlik jego + żonę i siotrę Marię ++ teściów Marię i Pawła Bernas ich 3 synów i córkę oraz + Hildegardę Zibler
    - Za ++ rodziców Karola i Jadwigę Janik ich rodzeństwo Paweł, Jan, Franciszek, Klara Janik, Anna Mazur Paweł Stiller dziadków Marcella, Jan Janik Michał, Marta Skrzypczak teściów Justynę i Augusta Ozimek
    18:00 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie z okazji 80. rocznicy urodzin Józefa Warzecha oraz opiekę Matki Bożej dla całej rodziny
    - Za + żonę, matkę i babcię Grażynę Waligórską w 8. rocznicę śmierci, ++ teściów Irenę i Franciszka Walus oraz za + ojca Jana Waligórskiego

    Czwartek - 23 marca
    06:30 - W 30 r. ślubu z podziękowaniem za łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo w rodzinie Jana i Zofii Brodowskich
    - Za + syna i brata Łukasza Pietrasa w 40 r. urodzin i 20 r. śmierci ++ z rodziny i d. cz.
    18:00 - Za ++ rodziców Marię i Waltra Młotek oraz ++ dziadków z rodzin Kisiel i Młotek i wszyst-kich ++ rodzin Kisiel i Młotek
    - Za ++ rodziców Alojzego i Różę Gola ++ teściów Marię i Pawła Żyłka, szwagra Teodora Ploch, ++ dziadków z obu stron, ++ ciocię Marię i Gertrudę, Teresę i wszystkich ++ z rodziny
    - Za + Stanisława Olejnik (od brata Jana z rodziną)

    Piątek - 24 marca
    06:30 - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski przez wstawiennictwo św, Rity i dusze czyśćcowe
    16:30 Msza święta szkolna Za + męża Jana Póltorak ++ rodziców Leona i Hildegardę Czereda ++ teściów i ++ z obu stron i d. cz.
    -Za + Gertrudę i Waltra Jendrzej, Hiledardę i Armina Zech, Marię Kokot oraz ++ z rodzin Jendrzej i Kokot
    Droga krzyżowa dla dzieci
    17:45 Droga krzyżowa
    18:30 - Za ++ Antoninę i Jerzego Piecha, brata Józefa i ++ z rodzin Pustułów
    - Za ++ Mariannę i Wincentego Pieluchów, ++ braci Lucjana i Jana oraz + bratową Leokadię

    Sobota - 25 marca - uroczystość Zwiastowania Pańskiego
    06:30 - Za Prowincję Zwiastowania prosząc o opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski dla Matki Pro-wincjonalnej i każdej siostry oraz o nowe powołania dla Prowincji
    - Do Boga Ojca Wszechmogącego przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko o pokój i zgodę w naszej ojczyźnie, o Boże błogosławieństwo dla niej i nią rządzących oraz o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Augusta Hlonda.
    - W 1. rocznicę śmierci brata Jana Kotlarza i ++ z rodzin Kotlarz i Brodowski
    08:00 Za + ojca, teścia Jerzego Bawaj w 2. rocznicę śmierci, za ++ rodziców Helenę i Jana Żydziak, ++ dziadków i rodziców chrzestnych z obu stron, ciocię Emilię, Gertrudę, wujków Henryka, Rajmunda za ++ z pokrewieństwa Żydziak, Bawaj i Simlat oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie
    17:15 Różaniec
    18:00 - Za ++ rodziców Leokadię i Lucjana Pielucha, siostrę Krystynę i dziadków z obu stron
    - Za + Kazimierza Łątkowskiego w 2 r. śmierci

    Niedziela - 26 marca - IV Niedziela Wielkiego Postu - Laetare
    06:45 - intencja wolna
    08:00 - Za + męża, ojca i dziadka Stanisława Gajek w 11. rocznicę śmierci i za rodziców ++ z obu stron raz za + siostrę Sylwię
    - Za + brata Jana i Łucję Lipka, Krystynę Żuk, Józefa i Mariannę Lipka
    09:30 - Za ++ rodziców Emilię w 11 r. śmierci i Waldemara Świętek w 20 r. śmierci teściów Marię i Józefa Janik i pokrewieństwo z obu stron
    11:00 - Za ++ rodziców Marię Tomczyńską w 6. rocznicę oraz Stefana Tomczyńskiego
    - Za + męża Józefa Łuczko oraz szwagrów Stanisława i Czesława i ++ rodziców z obu stron
    15:00 Szpital: - Za + męża i ojca Bolesława Popa w 17. rocznicę śmierci, ++ rodziców Gertrudę i Józefa Grobarek, + Jadwigę, Annę, Konrada i Edwarda Popa
    16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
    17:00 - Za + rodziców Stanisławę i Stanisława Kropacz w r. śmierci Stanisławy, za brata Aleksan-dra, teściów Mariannę, Adolfa Stasiak, szwagrów Henryka i Zenona i za ++ z obu stron

Intencje mszalne
piątek 24 Mar 2017
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie 8.03.-15.03.2015.

1. Dziś o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta dziś Parafialna Przed kościołem zbiórka do puszek jako pomoc misjom-Ad Gentes .

2.W poniedziałek liturgiczny obchód uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP. Dodatkowa Msza święta o godz.8.00.
O godz.17.00 Msza święta z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców. Po Niej Droga krzyżowa. W zakrystii można nabywać srebrne medaliki z łańcuszkami w cenie 30 zł(łańcuszek 25 zł + 5zł medalik).Medaliki te poświęcimy w poniedziałek 27 Marca.
W poniedziałek o godz.18.00 spotkanie kręgu biblijnego na plebanii.

3.We wtorek o godz.19.00 spotkanie Odnowy.

4.W czwartek o godz.18.00 Msza święta Gimnazjalna dla klas 1 i 3.Po Niej Droga krzyżowa. Klasy drugie spotkania w Grupach o godz.16.00,17.00,18.00 .Przynosimy dzienniczki.

5.W piątek o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia.
O godz.16.30 Msza święta szkolna z drogą krzyżową.
O godz.17.45 Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.
O godz.19.00 Adoracja Najświetszego Sakramentu zgodnie z zaleceniem Papieża Franciszka.do godz.24.00.
19-20.00 Róże Różańcowe
20-21.Róże Rodziców
21-22.00 Margaretki
22-23.00 Bota Fe i młodziez
23-24.00 Odnowa i krag Biblijny

6.W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego i DzieńŚwiętości Życia. Dodatkowa Msza św. o godz.8.00.Na Mszy św. o godz.8.00 zawierzenie duchowej adopcji dziecka poczętego .Chętni mogą zabrać foldery o duchowej adopcji białe i kolorowe deklaracje ,które można podpisać i złożyć w sobotę w czasie Mszy świętej o godz.8.00. Foldery i deklaracje są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła.
W sobotę 25 marca o godz.18.30 w katedrze opolskiej w gronie biskupów metropolii górnośląskiej zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za 25 lat kościelnej Metropolii Górnośląskiej.Ks biskup ordynariusz serdecznie wszystkich diecezjan zaprasza.

7.Spotkania w Grupach według stałego planu.

8.Rozpoczęto wymianę okien w kościele. Koszt inwestycji 90 tys.Przepraszamy za uniedogodnienia i dziękujemy za wyrozumiałość .
Bóg zapłac za ofiarność.

9.Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego miesięcznika Mały Gość Niedzielny i naszej gazetki Parafialnej W zakrystii są do nabycia kartki świąteczne w cenie 50 gr.

10.Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gniezna i Torunia z ks Michałem.

11.Pogrzeb śp.
W minionym tygodniu do wieczności odeszły śp.Anna Białek l.77 i śp.Róża Leszczyńska l.65 i śp.Pelagia Zębala Sprawa l.67
Wieczny Odpoczynek...................

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
CZERNIECKI TOMASZ,zam.Parafia Trójcy Świętej w Murowie i
KAMIŃSKA DOMINIKA zam.Parafia św. Jana Chrzcicioela w Ozimku
ZAP 3

STEFAN GRZEGORZ, zam.Parafia Bożego Ciała w Oleśnie i
DZIEWULSKA MAŁGORZATA, zam.Parafia św. Jana Chrzciciela w Ozimku
ZAP 3

LAUER DAMIAN,zamParafia św. Mikołaja w Szczedrzyku i
MOLENDOWSKA MARTA,zam.Parafia św. Jana Chrzciciela w Ozimku
ZAP 2

MAZUR MARCEL zamSeelze-Niemcy
WŁOCH AGNIESZKA zam.Wrocław
ZAP 1

Drukuj

INTENCJE MSZALNE OD 20 DO 26 MARCA 2017 ROKU
Poniedziałek - 20 marca - uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
06:30 - Za + męża Gintera Altman w dniu urodzin oraz ++ rodziców Marcjannę i Alojzego
- Za + męża Józefa Pierwoła ++ rodziców, ++ siostry + brata Józefa Maciuch i ++ rodziców
08:00 - Za ++ rodziców Teresę i Alfreda Rudolf ++ Elenorę i Pawła Pysz ++ z pokrewieństwa Miszczyk, Rudolf, Golasza, Koc, Galla i d. cz.
17:00 - Za + męża Jana Jasińskiego, jego matkę Martę, żonę Anielę i d. cz.
- Za ++ rodziców Jerzego i Antoninę Piecha oraz za + brata Józefa

Wtorek - 21 marca
06:30 - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogo-sławieństwo zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Marii z okazji 70 r. urodzin
- Za ++ rodziców Paulinę i Piotra Jończyk, Leonarda i Marię Kokot, ich synów i córki z ro-dzinami, za ++ pokrewieństwo i d. cz.
18:00 - Za + męża i ojca Jacka Oryl w 1. rocznicę śmierci (od żony z dziećmi i rodziny)
- Za + Krzysztofa Zarzyckiego w dniu urodzin

Środa - 22 marca
06:30 - Za ++ Konstantego Orlik jego + żonę i siotrę Marię ++ teściów Marię i Pawła Bernas ich 3 synów i córkę oraz + Hildegardę Zibler
- Za ++ rodziców Karola i Jadwigę Janik ich rodzeństwo Paweł, Jan, Franciszek, Klara Janik, Anna Mazur Paweł Stiller dziadków Marcella, Jan Janik Michał, Marta Skrzypczak teściów Justynę i Augusta Ozimek
18:00 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie z okazji 80. rocznicy urodzin Józefa Warzecha oraz opiekę Matki Bożej dla całej rodziny
- Za + żonę, matkę i babcię Grażynę Waligórską w 8. rocznicę śmierci, ++ teściów Irenę i Franciszka Walus oraz za + ojca Jana Waligórskiego

Czwartek - 23 marca
06:30 - W 30 r. ślubu z podziękowaniem za łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo w rodzinie Jana i Zofii Brodowskich
- Za + syna i brata Łukasza Pietrasa w 40 r. urodzin i 20 r. śmierci ++ z rodziny i d. cz.
18:00 - Za ++ rodziców Marię i Waltra Młotek oraz ++ dziadków z rodzin Kisiel i Młotek i wszyst-kich ++ rodzin Kisiel i Młotek
- Za ++ rodziców Alojzego i Różę Gola ++ teściów Marię i Pawła Żyłka, szwagra Teodora Ploch, ++ dziadków z obu stron, ++ ciocię Marię i Gertrudę, Teresę i wszystkich ++ z rodziny
- Za + Stanisława Olejnik (od brata Jana z rodziną)

Piątek - 24 marca
06:30 - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski przez wstawiennictwo św, Rity i dusze czyśćcowe
16:30 Msza święta szkolna Za + męża Jana Póltorak ++ rodziców Leona i Hildegardę Czereda ++ teściów i ++ z obu stron i d. cz.
-Za + Gertrudę i Waltra Jendrzej, Hiledardę i Armina Zech, Marię Kokot oraz ++ z rodzin Jendrzej i Kokot
Droga krzyżowa dla dzieci
17:45 Droga krzyżowa
18:30 - Za ++ Antoninę i Jerzego Piecha, brata Józefa i ++ z rodzin Pustułów
- Za ++ Mariannę i Wincentego Pieluchów, ++ braci Lucjana i Jana oraz + bratową Leokadię

Sobota - 25 marca - uroczystość Zwiastowania Pańskiego
06:30 - Za Prowincję Zwiastowania prosząc o opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski dla Matki Pro-wincjonalnej i każdej siostry oraz o nowe powołania dla Prowincji
- Do Boga Ojca Wszechmogącego przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko o pokój i zgodę w naszej ojczyźnie, o Boże błogosławieństwo dla niej i nią rządzących oraz o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Augusta Hlonda.
- W 1. rocznicę śmierci brata Jana Kotlarza i ++ z rodzin Kotlarz i Brodowski
08:00 Za + ojca, teścia Jerzego Bawaj w 2. rocznicę śmierci, za ++ rodziców Helenę i Jana Żydziak, ++ dziadków i rodziców chrzestnych z obu stron, ciocię Emilię, Gertrudę, wujków Henryka, Rajmunda za ++ z pokrewieństwa Żydziak, Bawaj i Simlat oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie
17:15 Różaniec
18:00 - Za ++ rodziców Leokadię i Lucjana Pielucha, siostrę Krystynę i dziadków z obu stron
- Za + Kazimierza Łątkowskiego w 2 r. śmierci

Niedziela - 26 marca - IV Niedziela Wielkiego Postu - Laetare
06:45 - intencja wolna
08:00 - Za + męża, ojca i dziadka Stanisława Gajek w 11. rocznicę śmierci i za rodziców ++ z obu stron raz za + siostrę Sylwię
- Za + brata Jana i Łucję Lipka, Krystynę Żuk, Józefa i Mariannę Lipka
09:30 - Za ++ rodziców Emilię w 11 r. śmierci i Waldemara Świętek w 20 r. śmierci teściów Marię i Józefa Janik i pokrewieństwo z obu stron
11:00 - Za ++ rodziców Marię Tomczyńską w 6. rocznicę oraz Stefana Tomczyńskiego
- Za + męża Józefa Łuczko oraz szwagrów Stanisława i Czesława i ++ rodziców z obu stron
15:00 Szpital: - Za + męża i ojca Bolesława Popa w 17. rocznicę śmierci, ++ rodziców Gertrudę i Józefa Grobarek, + Jadwigę, Annę, Konrada i Edwarda Popa
16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
17:00 - Za + rodziców Stanisławę i Stanisława Kropacz w r. śmierci Stanisławy, za brata Aleksan-dra, teściów Mariannę, Adolfa Stasiak, szwagrów Henryka i Zenona i za ++ z obu stron

Kalendarz liturgiczny

 
Piątek III tygodnia Wielkiego Postu
24 marca 2017r.

rok-miłosierdzia

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych

 

FB na stronkę poprawione

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Gościmy:

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

DO

WT

skowronek

jacek

WŚK

OGN

SD

OSP ant

CDO

RPO

rybak

SD

FOŻ

naszawiara