czwartek 19 Paź 2017

Oratorium bł. Jana Pawła II

Super User. Posted in Grupy parafialne

oratoriumm

W niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada 2012r., ks. Proboszcz Marian Demarczyk dokonał uroczystego otwarcia i poświęcenia nowego Oratorium bł. Jana Pawła II.

Po kilku miesiącach starań i prac, dzięki  zaangażowaniu grup modlitewnych i dobroci ofiarodawców, udało się nam przekształcić jedną ze salek Domu Katechetycznego na Oratorium. Jest to miejsce przeznaczone do modlitwy w mniejszych grupach, stanowiące jakby rodzaj wewnętrznej, domowej kaplicy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego powstania: grupie modlitewnej Margaretek, Odnowie w Duchu Świętym „Emmanuel”, ofiarodawcom indywidualnym i sklepowi dekoracyjno-budowlanemu Leroy Merlin w Opolu, na czele z Dyrektorem Panem Markiem Kopyłowskim, pracownikom, którzy przeprowadzili remont, a w końcu wszystkim naszym drogim parafianom, którzy zakupując „papieskie kremówki” wspomogli to nasze dzieło.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Oratorium, gdzie szczególnym patronem jest, bliski nam wszystkim, bł. Jan Paweł II.