• Intencje

    NIEDZIELA - 21 PAŹDZIERNIKA - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
    06:45 – Za zm. Janinę Lipka, Mariannę Lipka, Stanisława Lipka, za zm z rodziny Lipka, Kapczyński oraz d.cz.
    08:00 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie z ok. 70 r. urodzin Leokadii Linkert oraz opiekę Matki Bożej dla całej rodziny
    - Za + ojca Władysława Dobrowolskiego w 3 r. śm.
    09:30 Suma - Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzi-nie Jana Kotula
    - Z okazji 19 rocz. urodz. wnuka Dawida Wencel prosząc o Boże błogosławieństwo i wszystkie potrzebne łaski dla niego, dla mamy oraz za + ojca Jacka Wencel
    11:00 - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie z okazji 50 rocznicy ślubu Agnieszki i Józefa Jurczyk oraz dla całej rodziny
    - O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Grażyny Dubiel i Ireny Stonoga z okazji 80 rocznicy uro-dzin
    - Za ++ rodziców Anielę i Jana Jasińskich oraz ++ z rodzin Derda, Jasiński, Spojda, Muskała i Bryś
    14:00 - Msza św. z udziałem osób niepełnosprawnych - Za + Seweryna Ciekalskiego w 26 r. śm ++ rodziców z obu stron i o Boże błogosławieństwo w rodzinie
    15:00 - Szpital - intencja wolna
    16:15 - Różaniec
    17:00 - Za zm. rodziców Karola i Karolinę Wróbel

     

    INTENCJE MSZALNE OD 22 DO 28 PAŹDZIERNIKA 2018 ROKU


    PONIEDZIAŁEK - 22 PAŹDZIERNIKA - WSPOMNIENIE ŚW. JANA PAWŁA II, PAPIEŻA
    06:30 - Za + rodziców Stanisława i Agnieszkę Kotysz, 3 braci, szwagrów i bratanka oraz ++ z pokrewieństwa
    - Za + Bogusława Musiał (intencja od sąsiadów Pl. Wolnośći 2)
    - Za + Ewę Kussy (od członkiń Róży Różańcowej Wniebowzięcia NMP z Ozimka)
    17:00 - Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II dziękując Bogu za dzieci objęte modlitwą, prosząc dla nich o dary Ducha św. oraz potrzebne łaski w codziennym życiu (od Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci)
    - Za + żonę Leokadię Godziała w 11. rocznicę śmierci, za + córkę Edytę Pasieka, zm. rodziców Józefę i Stanisława Godziała i ++ teściów Weronikę i Józefa Batory i szwagra Andrzeja Dronę
    17:30 - Różaniec

    WTOREK - 23 PAŹDZIERNIKA
    06:30 - Za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej z prośbą o opiekę i potrzebne łaski dla Łukasza i jego rodziny
    - Za + brata, szwagra, wujka Marka Wawrzyniaka w 1 rocz. śmierci
    17:15 - Różaniec
    18:00 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie z okazji 30 r. ślubu Joanny i Zdzisława Karpa i dla całej rodziny Karpa, Korzonek i opiekę Anioła Stróża dla Radzia
    - Za ++ rodziców Zofię i Józefa Szyszka + wujka Tadeusza i dziadków z obu stron
    - Za + Henryka Derdę w 1 rocz. śmierci

    ŚRODA - 24 PAŹDZIERNIKA
    06:30 - Za + mamę i babcię Zofię Mateja w r. śm. + ojca Romana i + bratanka Romana Mateja
    - Za ++ rodziców Józefa i Paulinę Pytel, męża Józefa, ++ krewnych i d.cz.
    - Za + męża Stanisława Urbańczyk jego ++ rodziców i ++ braci oraz d.cz.
    17:15 - Różaniec
    18:00 Msza św. w języku niemieckim - Za wstawiennictwem Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski prosząc o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie w dniu 85. rocznicy urodzin Hildegardy Altman

    CZWARTEK - 25 PAŹDZIERNIKA
    06:30 - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę dla Marii Szczotka w 85 rocz. urodzin, proszą o błogosławieństwo dla całej rodziny
    - w I rocz. śmierci Elżbiety Cuper i w 21 rocz. śmierci męża Tadeusza Cuper
    17:15 - Różaniec
    18:00 - Msza św. do bierzmowania - Za zm. ojca Mariana Kowalskiego z okazji urodzin, mamę Katarzynę, za babcię Mariannę i dziadka Stefana oraz babcię Marię i dziadka Józefa
    - W rocz. urodzin za zm. mamę i żonę i babcię Mariannę Ruttk i wszystkich zm. z rodziny
    - Za + Marię Pach (od sąsiadów z klatki A)
    Różaniec do bierzmowania

    PIĄTEK - 26 PAŹDZIERNIKA
    06:30 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie Buczek oraz dla dzieci i wnuków
    16:30 Msza św. szkolna - Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosła-wieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej dla Klaudii i Mariusza z okazji 30 rocz. ślubu, kolejnej rocznicy urodzin Mariusza oraz o głęboką wiarę i potrzebne łaski dla dzieci chrzestnych Marty, Maksymiliana, Alicji, Oliwii, Danieli, Emili i ich rodzin
    - Za ++ z rodziny Pyka i Wiesenbach
    17:00 - Różaniec z udziałem dzieci
    17:45 - Różaniec
    18:30 - O wzajemną zgodę, szacunek, wiarę głęboką, błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinach Bednarz - Stonoga
    - Za ++ rodziców Anielę i Jana Muskałów, ++ księży: Franciszka Datę, Andrzeja Jabłońskiego, Gerarda Kałużę, + siostrę Stanisławę i braci Jana i Józefa

    SOBOTA - 27 PAŹDZIERNIKA
    06:30 - Do Boga Ojca Wszechmogącego przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko o pokój i zgodę w naszej ojczyźnie, o Boże błogosławieństwo dla niej i nią rządzących oraz o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Augusta Hlonda i do Miło-sierdzia Bożego za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o świętość życia naszych kapłanów, braci i sióstr zakonnych i wszystkich rodzin naszej parafii
    - Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Wojciecha z okazji urodzin
    12:00 - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Urszuli i Bernarda Pańczyk z okazji 50 rocznicy ślubu
    17:15 - Różaniec
    18:00 - Za ++ mężów Józefa i Antoniego, ++ rodziców, teściów, dziadków, siostry Mariannę i Janinę, brata Jana, 2 szwagrów oraz bratową Mariannę, za ++ z rodzin Pawłowskich i Pałgan
    - Za ++ rodziców Annę i Ryszarda Maczuga, ++ Franciszka, Helenę Werner, ++ braci Jana i Reinholda, ++ Liliannę, Tomasza Chlebosz, ++ dziadków z obu stron
    - Za + męża Tomasza Kłysińskiego w r. śm. ++ z rodzin Kłysińskich, Czarnych, Chojnów i d.cz.

    NIEDZIELA - 28 PAŹDZIERNIKA - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
    06:45 – Do Miłosierdzia Bożego z okazji 3 rocznicy śmierci syna Mirosława
    08:00 - Za zm. rodziców Katarzynę i Tadeusza Stasiak
    - Za ++ rodziców Annę i Hermana Tomsa Gertrudę i Tomasza Sladek, brata Franciszka, szwagierki, szwagrów ++ Reginę i Gerharda Pasoń, ks. prałata Gerarda Kałużę i d.cz.
    09:30 Suma - W 40. r. ślubu Danuty i Andrzeja Pędzik o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla synów, synowych i wnuków
    11:00 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w rodzinie Wacławczyk z ok. 68 rocznicy ślubu Klary i Józefa
    - Za zm. męża Antoniego Mateja, rodziców z obu stron i szwagra Lucjana Mateja
    15:00 - Szpital - Za + męża Andrzeja Wyszyńskiego w dniu urodzin
    16:15 - Różaniec
    17:00 - Za + mamę i babcię Marię Jarocką w 9. r. śmierci

Intencje mszalne
sobota 20 Paź 2018
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Drukuj

Super User. Posted in Strona Główna

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 18-21.02.2018

Przewodniczy ks. Józef Krawiec-duszpasterz więziennictwa.

 

NIEDZIELA 18.02.Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy świętej.

O godz.16.00 –Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym księdza rekolekcjonisty.

 

PONIEDZIAŁEK 19 LUTY

GODZ.8.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

GODZ.16.30 NAUKA REKOLEKCYJNA DLA DZIECI(DO KL.6 WŁACZNIE)

GODZ.18.00 MSZA ŚWIETA Z NAUKĄ OGÓLNA

GODZ.19.00.NAUKA STANOWA DLA MĘŻCZYZN

GODZ.20.30 APEL MARYJNY

 

WTOREK 20 LUTY

GODZ.8.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

GODZ.13.00 MSZA ŚWIETA Z NAUKA DLA MŁODZIEZY ZESPOŁU SZKÓŁ w Ozimku.(OD 12.30 OKAZJA DO Spowiedzi)

GODZ.16.30 NAUKA REKOLEKCYJNA DLA DZIECI(OD 16.00 OKAZJA DO Spowiedzi)

GODZ.18.00 MSZA ŚWIETA Z NAUKA OGÓLNĄ

GODZ.19.00 NAUKA STANOWA DLA KOBIET

GODZ.20.00 MSZA SWIETA Z NAUKA DLA MŁODZIEZY KLAS SIÓDMYCH Gimnazjum i WZWYŻ.(od 19.30 okazja do Spowiedzi)

 

ŚRODA 21 LUTY-ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

GODZ.8.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ ODPUSTEM I SPECJALNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM.

GODZ.16.30 MSZA SWIETA Z UDZIAŁEM DZIECI.(DO KL.6 WŁACZNIE)

GODZ.18.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ ODPUSTEM I SPECJALNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM

 

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ:

PÓL GODZINY PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ. ORAZ DLA DZIECI I MŁODZIEZY DODATKOWO JAK WYŻEJ PODANO

 

KOLEKTA W ŚRODĘ PRZEZNACZONA NA DZIEŁO

PROWADZONE PRZEZ KS. REKOLEKCJONISTĘ.

____________________________________________________________________________________________________________________

Drukuj

Super User. Posted in Strona Główna

PLAN KOLĘDY 2017/2018

ŚRODA 27.12-GODZ.14.30-ANTONIÓW

1.UL.POWSTAŃCÓW ŚL.-od Ozimka , strona prawa

2.UL.POWSTAŃCÓW ŚL.-od Ozimka , strona lewa

3. UL.DANYSZA,DYLAKOWSKA I POWST. ŚL. od końca.

4. UL.LEŚNA I OZIMSKA oraz Ozimek ul.Powst Ślaskich numery parzyste

CZWARTEK 28.12-GODZ.14.30-ANTONIÓW

1.UL.RZECZNA-od Państwa Golec i osiedle domków jednorodzinnych.

2.OSIEDLE DOMKÓW JEDNORODZINNYCH-od Państwa Dota przy ul.Jasminowej.

3.OZIMEK –UL.Dzierzona numery nieparzyste od początku

4.OZIMEK-UL. Dzierzona numery parzyste od poczatku i nieparzyste od konca.

PIATEK 29.12-GODZ. 14.30

1.UL.Lipowa-numery parzyste od początku.

2.UL.Lipowa –numery nieparzyste od początku

3.UL.Lipowa-numery nieparzyste od końc

4.UL.OPOLSKA od początku

SOBOTA 30.12-GODZ.14.30

1.UL.Powstanców 1 ,3 i 11

2.ulPowstanców 5

3.UL.POWSTAŃCÓW Śl.-numery 13 i 15

WTOREK-2.01.-GODZ.15.00

1. UL.ks. Kałuzy nr 2 od początku

2.UL.ks Kałuży nr 1 i 3 od początku

3. UL.ks Kałuzy nr 5, 9 i 11 od początku

4.UL.ks Kałuzy nr 7 od początku

SRODA 3.01- GODZ.15.00

1.UL.ks Kałuzy nr 19,21 i 23.od początku

2.UL.ks Kałuży NR 25 od początku

3.UL.ks Kałuży NR 27 od początku

4.UL.XXLecia od poczatku

CZWARTEK 4.01-GODZ.15.00

1.UL.PLAC WOLNOŚCI nr 2 od początku

2. UL.PLAC WOLNOŚCI,nr 4 od początku

3. Ul.PLAC WOLNOŚCI nr 6

4.DOMKI JEDNORODZINNE od ul. Krótkiej

PIĄTEK 5.01. GODZ.15.00

1.UL.MICKIEWICZA od poczatku

2. UL.Czestochowska od poczatku

SOBOTA 6.01-GODZ.14.30

1.UL8MARCA 1

2.UL.8 MARCA 3

3.ul 8 Marca 5

NIEDZIELA 7.01-GODZ.14.30

1.UL8 MARCA 7

2 Dworzec PKP i Brzeziny

PONIEDZIAŁEK 8.01-GODZ.15.00

1.UL.Korczaka 2 i 4

2.UL.cmentarna i Korczaka 6 i 8

3.1 MAJA parzyste

4.1 MAJA nieparzyste

WTOREK 9.01-GODZ.15.00

1. UL.SŁOWACKIEGO 1 B

2. UL SŁOWACKIEGO 3 I 1A

3.UL.SŁOWACKIEGO 4

4 UL.SŁOWACKIEGO 2 i 6

ŚRODA 10.01-GODZ.15.00

1.SŁOWACKIEGO8 I10

2.SŁOWACKIEGO 12

3.SŁOWACKIEGO 14 I 16

4.ul Sikorskiego 1 i 3

CZWARTEK 11.01-GODZ.15.00

1.UL WYZWOLENIA od poczatku

2.UL.WYZWOLENIA od konca

3.UL.Sikorskiego 2 i 5

4.UL Sikorskiego 4 i 7

PIĄTEK 12.01.-GODZ.15.00

1.Sikorskiego 9 i 11 i 13

2Sikorskiego 6 i 15 i 17

3Sikorskiego 19,21,23

4.Sikorskiego 25,27 i 29

SOBOTA 13.01.-GODZ.13.30

1.SIKORSKIEGO 33,35 i 37

2.Sikorskiego 8 od klatki A

3.Lesna domki Bukowa,Debowa,Swierkowa Sosnowa,Jesionowa i Modrzewiowa

NIEDZIELA 14.01-GODZ.14.30

1. UL.Lesna 5 od poczatku

2.UL.Lesna 9 od klatki A

 

KOLEDA DODATKOWA W SOBOTĘ 13 STYCZNIA OD GODZ.13.30

Kolędę dodatkową można zgłosić w zakrystii,jeśli nie można było być w wyznaczonym terminie.

Podsumowanie kolędy i kolekta kolędowa w niedzielę 14 stycznia.

W związku z wczesnymi feriami zimowymi odwiedzać będziemy często więcej rodzin dziennie,aby zdążyć do ferii.Prosimy o cierpliwośc w oczekiwaniu na kapłana i wyrozumiałość ,gdy przyjdzie później niż zazwyczaj.

_______________________________________________________________________________________

Drukuj

Super User. Posted in Strona Główna

znicz

Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych:

w poniedziałek i wtorek od 17:00

 

1 listopada:

- o 13:30 Msza św. za wszystkich zmarłych wypominanych, a po niej procesja na cmentarz ewangelicki

- o 14:30 nabożeństwo na starym cmentarzu

- o 15:30 nabożeństwo na cmentarzu komunalnym

- o 19:00 Nabożeństwo na cmentarzu ewangelickim prowadzone przez młodzież naszej parafii pod opieką ks. Damiana.

 

2 listopada:

- Msze św. o godz. 06:30, 08:00, 09:30, 16:30 i 18:30

 

Odpusty za zmarłych:

- Kto przyjmie Komunię Świętą i odmówi modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Chwała Ojcu i w intencjach Ojca św. od południa 1 listopada przez cały następny dzień 2 listopada może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za jedną osobę zmarłą. Można również uzyskać odpust codziennie do 8 listopada nawiedzając cmentarz i spełniając powyższe warunki.

___________________________________________________________________________________

Drukuj

Super User. Posted in Strona Główna

Niech Boże Dziecię obdarzy Was obficie swoimi łaskami, szczególnie pokojem, miłością, życzliwością i dobrocią.

Niech zachowa Was w dobrym zdrowiu i poczuciu spełniania się.

Niech pomaga odkrywać dary Ducha Świętego związane z napełnieniem Duchem Świętym. Niech napełni nas wdzięcznością za rodziców, którym zawdzięczamy wiarę na wzór świętych Rodziców Maryi i Józefa , strażnika skarbów. Niech również będzie blisko naszych codziennych spraw.

                         Wasz ks. Proboszcz Marian Demarczyk    

            Z kapłanami : Kamilem, Damianem i Krzysztofem

__________________________________________________________________________

Drukuj

Super User. Posted in Strona Główna

Najbliższe nauki przedmałżeńskie odbędą się w naszej parafii od 1 do 3 grudnia 2017 roku (w piątek od 18:00 do 19:00, w sobotę od 15:00 do 16:00, a w niedzielę od 14:30 do 17:00).

Kalendarz liturgiczny

 
Sobota XXIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Jana Kantego
20 października 2018r.

rok-miłosierdzia

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych

 

FB na stronkę poprawione

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Gościmy:

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

DO

WT

skowronek

jacek

WŚK

OGN

SD

OSP ant

CDO

RPO

rybak

SD

FOŻ

naszawiara