Zadzwoń: +48 774651939    E-mail: info@parafia-ozimek.pl

Znajdź nas :

 23dzienpapieski

Budowanie „cywilizacji życia” jest zadaniem Kościoła i całego społeczeństwa. Jej fundamentalne prawo stanowi miłość – jedyne właściwe odniesienie człowieka do człowieka. Wyraża się ono we współczuciu, solidarności i gotowości do ofiary – napisali biskupi w Liście pasterskim Episkopatu Polski zapowiadającym ogólnopolskie obchody XXIII Dnia Papieskiego. W tym roku będzie on obchodzony w niedzielę 15 października pod hasłem: „Cywilizacja życia”. „Przeżywając, w łączności z papieżem Franciszkiem, XXIII Dzień Papieski” – piszą biskupi – „chcemy wrócić do orędzia, które św. Jan Paweł II zapisał na kartach encykliki Evangelium vitae. Papież przypomniał o godności i wartości ludzkiego życia, a także wskazał w jaki sposób w opozycji do cywilizacji śmierci budować cywilizację życia”. Biskupi podkreślają, że budowanie „cywilizacji życia” jest zadaniem Kościoła i całego społeczeństwa. „Jej fundamentalne prawo stanowi miłość – jedyne właściwe odniesienie człowieka do człowieka. Wyraża się ono we współczuciu, solidarności i gotowości do ofiary” – czytamy w Liście. „Szczególnym znakiem wyobraźni miłosierdzia jest dziś pomoc niesiona przez miliony Polaków ofiarom wojny w Ukrainie” – czytamy w Liście. „Niech nadal trwa modlitwa o pokój, o szacunek dla ludzkiego życia oraz nasza solidarność z potrzebującymi. Wierzymy, że w ten sposób cywilizacja życia zwycięży cywilizację śmierci, a potęga miłości i dobra pokona zbrodnicze zakusy złego” – apelują biskupi.

BP KEP

Zbiórka na fundację Nowego Tysiąclecia i kremówki papieskie będą w niedzielę 22 pażdziernika br.