Intencje i ogłoszenia

17.03. - 24.03.2019

Poniedziałek – 18 marca

06:30
– O błogosławieństwo Boże dla córki Agaty z okazji urodzin oraz dla całej rodziny
– Za + Gertrudę i Waltra Jendrzej, + Martę i Adama Kokot, 3 synów, Hildegardę i Armina Żech
– Za ++ rodziców Karola i Jadwigę Janik ich rodzeństwo Paweł, Jan, Franciszek, Klara Janik, Annę Mazur, Pawła Stiller dziadków Marcellę i Jana Janik, Michała i Martę Skrzypczyk teściów Justynę i Augustyna Ozimek, ++ Annę Pańczyk i Ritę Janowską

17:00
– Za + męża i ojca Jerzego Feliks w rocz. śmierci, ++ rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa Feliks, Kokot, ks. prałata Pawła Kocur
– Za ++ rodziców Natalię i Józefata ++ teściów Gertrudę i Eryka ++ braci Stanisława, Kazimierza i Henryka + bratową, szwagrów i dziadków z obu stron

Wtorek – 19 marca – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

06:30
– Za + męża Józefa w dniu imienin + męża Jana ++ rodziców Stefanię i Jana Włoch ++ szwagrów Grzegorza i Krzysztofa oraz dziadków z obu stron
– Za ++ rodziców Weronikę i Jana Jaskułów ++ rodzeństwo Halinę, Kazimierza, Mieczysława Mariana Jaskuła + bratanka Roberta zięcia Pawła oraz ++ dziadków Józefę i Stanisława Molków

08:00
– Dziękczynna z podziękowaniem za otrzymane łaski z okazji 70. r. urodzin Józefa Kasprów i o Boże błogosławieństwo dla rodziny

18:00
– Za + Martę Latka, ++ rodziców Annę i Karola Słowik, + Otylę i Jerzego Pielorz, ++ Marię i Georga Kruppok, + wujka ojca Gabriela Popiołek, ++ Elfrydę i Józefa Aptyka, + Martę Słowik, ++ dziadków Popiołek i Słowik
 – Za + ojca Józefa Walskiego w dniu imienin ++ dziadków ++ z rodziny i ks. prałata Kazimierza Bochenek

Środa – 20 marca

06:30
– Za + męża Jana Jasińskiego jego matkę Martę ++ z rodziny i d.cz.
– Za ++ Helenę, Józefa Jarząbek, Antoninę, Helenę, Stanisława, Stefana Faińskich, Zofię, Marię, Zygmunta, Jana Pałyga, Jana Błaszczaka, Krystynę Kotala, Wilmę, Tadeusza Kotlińskich, Henrykę Marczak i wszystkich ++ z rodzin Jarząbek, Faińskich

18:00
– Za + mamę Katarzynę z okazji urodzin, + ojca Mariana, dziadków Józefa, babcię Marię oraz ciocię Janinę, wujka Leona
– Za + Zbigniewa Krupińskiego w 6 rocz. śm., jego rodziców, brata Michała i bratanka Krzysztofa

Czwartek – 21 marca

06:30
– Za + chrześniaka Lukasza Brzezina i za + jego ojca Krzysztofa
– Za ++ Stanisława i Józefę Fijołek (od współlokatorów bloku nr 6 z ul. Słowackiego)

18:00 Msza św. do bierzmowania
–  O zdrowie i błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej i dary Ducha Św. dla siostrzeńca Artura w 50 rocz. urodzin dla jego matki i siostry oraz za ich zm. męża i ojca
– Za + rodziców Alojzego i Różę Gola, ++ teściów Marię i Pawła Żyłka, szwagra Teodora Ploch, ++ dziadków z obu stron, ++ ciocie: Marię, Gertrudę, Teresę, ++ z rodziny i d.cz.
– Za + męża i dziadka Romana Piórkowskiego oraz za ++ jego rodziców Helenę i Jana

Droga krzyżowa do bierzmowania

Piątek – 22 marca

06:30
– Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Marii Halupczok z okazji 70. rocz. urodzin

16:30 Msza św. szkolna
– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Damiana z ok. 40 r. urodzin
– Za ++ rodziców Marię i Waltra Młotek za + brata Joachima Młotek ++ dziadków Teklę i Antoniego Kisiel ++ Pawła i Amelię Młotek i wszystkich ++ z rodzin Młotek, Kisiel i d.cz.

Droga krzyżowa dla dzieci

17:45 Droga krzyżowa

18:30
– Za + rodziców Antoninę i Jerzego Piecha, + brata Jóżefa, + Stefana Pustuła, ++ z rodzin Piecha, Pustuła
– Za + żonę, matkę i babcię Grażynę Waligórską w 10 r śm ++ teściów Irenę i Franciszka Walus oraz + ojca Jana Waligórskiego

Sobota – 23 marca

06:30
– Za ++ rodziców Marię i Czesława  Prokopczyk, Julię i Zenona Olszewskich, brata Kazimierza, ++ siostry Irenę, Józefę, Teresę, Helenę, ++ dziadków, szwagrów, bratowe i wszystkich ++ z rodzin Prokopczyk, Olszewski, Sliżewski, Ratkiewicz i d.cz.
– Za + syna i brata Łukasza Pietrasa w rocz. urodzin, ++ z rodziny i d.cz.

17:15 Różaniec

18:00
– W 3 rocz. śmierci męża i ojca Jacka Oryl i wszystkich ++ z rodziny
– W 1 rocz. śmierci Marii Ciemała
– Za + męża, ojca i dziadka Józefa Paszko w 6 r. śm ++ rodziców Elżbietę i Ignacego oraz Annę i Kazimierza

Niedziela – 24 marca – III niedziela Wielkiego Postu

06:45
– Za + Różę Kluczniak w 2. r. śm.

08:00
– Za + rodziców Henryka i Hildegardę Jończyk, ++ dziadków Jończyk, Nizar, ++ z pokrewieństwa i d.cz.
– Za + rodziców Jana i Paulinę Barczyk, matkę Różę Dziuba, dziadków z obu stron, pokrewieństwo Barczyk, Machnik, Dziuba, Feliks i Panitz

09:30 Suma
– Za ++ rodziców Jóżefę i Adama ++ babcie Mariannę i Martę + ciocię Józię i + koleżankę Kasię i d.cz.

11:00
– Za + Henryka Musiał (od koleżanek i kolegów z Huty Małapanew)
– Za + Celinę Tarnowską w 1. r. śm.

15:00 Szpital
– Za ++ rodziców Marcina i Elfrydę Pastuch ++ dziadków z obu stron + ks. prałata Gerarda Kałużę

16:00 Gorzkie Żale

17:00
– Za ++ rodziców Mariannę i Wincentego Pieluchów, braci Lucjana i Jana oraz bratową Leokadię

 

1.Dziś II Niedziela Wielkiego Postu .Przed kościołem zbiórka misyjna „Ad Gentes”. Bóg zapłać za kolektę Parafialną . Dziś o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 

2.W poniedziałek o godz.17.00 Msza święta z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców. Po Niej Droga krzyżowa. W zakrystii można nabywać srebrne medaliki z łańcuszkami w cenie 30 zł(łańcuszek 23 zł + 7zł medalik).Medaliki te poświęcimy w poniedziałek 1 kwietnia.

W sobotę 23 marca odbiór alb komunijnych w zakrystii  od godziny 10.00.

SP nr 3 kl.3a o godz.10.00,
Klasa 3 b o godz.10.30,
Antoniów i Szkoła Podstawowa nr 2  o godz.11.00

3.We wtorek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP .Dodatkowa Msza święta o godz.8.00.Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Michała Archanioła przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

O godz.19.00 spotkanie modlitewne Odnowy w Oratorium.

W przyszły wtorek 26 marca kolejna katecheza dla dorosłych ze szczególnym przesłaniem do rodziców młodzieży do Bierzmowania .Tym razem gościem będzie diecezjalny egzorcysta ks. Tomasz Szczeciński .Zapraszamy.

4.W środę o godz.18.45 spotkanie kręgu biblijnego na plebanii.

5.W czwartek o godz.18.00 Msza święta do Bierzmowania dla wszystkich klas .Po niej Droga krzyżowa.

6.W piątek o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia.

O godz.16.30 Msza święta szkolna z drogą krzyżową.
O godz.17.45 Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.                 
O godz.18.30 Msza św. wieczorna
O godz.19.15 spotkanie grupy młodzieżowej Bota Fe.

7.W sobotę Turniej LSO w piłce nożnej w Strzelcach Opolskich. Reprezentować nas będą 2 drużyny. Życzymy sukcesów.

8.W przyszłą niedzielę Kółko Misyjne zaprasza na kiermasz ozdób wielkanocnych ,z którego dochód przeznaczony będzie jako pomoc Misjonarzom.

9.Spotkania w Grupach według stałego planu.

10.Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego ,miesięcznika Mały Gość Niedzielny  i naszej gazetki Parafialnej W zakrystii są do nabycia kartki świąteczne pojedyncze 50 gr. i podwójne 1zł.

11.W dniach od 22 do 24 Marca odbędą się w Nysie rekolekcje małżeńskie. Są jeszcze wolne miejsca .Więcej danych na plakacie przy bocznym wejściu.

12.Do wieczności odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Maria Wąsik l.61.

Close Menu