Intencje i ogłoszenia

 

 INTENCJE MSZALNE OD 26 LIPCA  DO 1 SIERPNIA   2021 ROKU


PONIEDZIAŁEK – 26 LIPCA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY , MATKI NAJŚWIĘTSZEJ MARI PANNY, GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ

6:30 –  Za wstawiennictwem św. Anny z prośbą o Boże błogosławieństwo dla członkiń Róży Różańcowej św. Anny z Antoniowa i za ++ Siostry z tej Róży.

19:00 – Za wstawiennictwem św. Anny dziękując Bogu za dzieci objęte modlitwą prosząc dla nich o dary Ducha Świętego oraz potrzebne łaski w codziennym życiu(od Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci).

WTOREK – 27 LIPCA –  wspomnienie św. Joachima, ojca Najświętszej Maryi Panny

6:30 –Za wstaw.św. JPII o świętość życia kapłanów, sióstr zakonnych i wszystkich rodzin naszej Parafii.

19:00 – Za + męża Ernesta- Józefa Wichary, jego ++ rodziców Albinę i Jerzego, brata Alfreda, + teściów Cecylię i Wiktora Kempa, szwagra Andrzeja i całe pokrewieństwo.
ŚRODA – 28 LIPCA.

6:30 –  Za + męża Henryka i syna Arkadiusza, rodziców Stanisława i Annę Kujawińskich i za dusze w czyśćcu cerpiące..

– Za + męża i ojca Jerzego, jego ++ rodziców Agnieszkę i Wincentego, + synową Kornelię i + ojca i dziadka Edmunda.

19:00 – 30 dzień po śmierci: śp.Krystyna Paczkowska ,śp.Teresa Wośkowiak,

CZWARTEK – 29 LIPCA – wspomnienie św. Marty.
6:30 –  Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą  o Boże błogosławieństwo, zdrowie  opiekę w rodzinie Piosek.

–  Za + mamę Janinę Elżanowską w 39 rocznicę śmierci oraz za + babcię Marię.

19:00– O zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie córki Grażyny Szyszka i o zdrowie w rodzinach synów Roberta i Marcina Janik i wszystkich wnuków.

 – Za + bratową Jadwigę Wolską w 10 rocznicę śmierci i ++ pokrewieństwo z obu stron.

PIĄTEK – 30 LIPCA .

6:30 –  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski i zdrowie dla Piotra Krawczuk z okazji 70 rocznicy urodzin oraz dla dzieci i wnuków.

19:00 – w 5 rocznicę śmierci za + żonę Władysławę Patałuch, ++ rodziców Ewę i Stanisława Patałuch i Michalinę, Piotra Kałuża, ++ rodzeństwo z obu stron i dusze czyścowe.

–Za + Alfonsa Gola.

SOBOTA– 31 LIPCA – wspomnienie św. Ignacego  z Loyoli, prezbitera

6:30 –Do Boga Ojca wszechmogącego przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszki o pokój i zgodę w naszej ojczyźnie, o Boże błogosławieństwo dla Niej i Nią rządzących oraz o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego,Augusta Hlonda, Franciszka Blachnickiego i Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

– Za + ojca Mariana Skorupa, + Lidię Skorupa, + Pawła Wojtynek, ++ rodziców Skorupa i Gryc.

18:15 – Różaniec
19:00 –  Za ++ rodziców Jana i Helenę Łomzik.

NIEDZIELA – 1 SIERPNIA – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA.

6:45 –   Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Jolanty Zaręba z okazji 60 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo w rodzinach dzieci.

8:00 – Za + mamę Stefanię Chełminiak w dniu urodzin + ojca Ryszarda i ++ dziadków z obu stron.

9:30/suma/ – W 3 rocznice śmierci męża, ojca, dziadka, pradziadka Bogusława Musiał, + zięcia Stanisława Wcisło, ++ z rodziny Musiał i Kwiecień.

11:00 –  Do Aniołów Stróżów za roczne dziecko Malwinę Reimann oraz za dziecko przyjmujące chrzest Miłosz Łukasz Lichosik Jego rodziców i chrzestnych.

15:00 –  Za + syna, męża, ojca Mariusza Kwietniewskiego z okazji 5 rocznicy śmierci.
16:15 – Godzina Święta

17:00 – Za ++ Franciszka Kaczmarek, Annę, Joachima Kwotek, wszystkich ++ z pokrewieństwa.

 

 

 

                       Ogłoszenia duszpasterskie

1.Przeżywamy Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem: „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc we Mszy świętej odprawianych z okazji tego Światowego Dnia. Z powodów zdrowotnych, odpust obejmie również tych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu. Zachęcamy aby w sposób szczególny zadbać o seniorów min. odwiedzając ich w tym dniu.

2.Dziś w duchu solidarności z osobami, które dotknęła powódź będzie można złożyć swój dar do skarbony z tyłu Kościoła. Również dzisiaj poświęcamy pojazdy ku czci św. Krzysztofa. Kierowców prosimy o oczekiwanie przy swoich pojazdach. Z tyłu kościoła można nabywać gadżety związane ze św. Krzysztofem. Bóg zapłać za ofiary składane z racji poświęcenia. O godz.16.15 Nieszpory.

3.W poniedziałek uroczystość św. Anny głównej patronki Diecezji Opolskiej. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia.

4.We wtorek Msza święta za wstawiennictwem św. JPII.

5.W piątek o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia

6.W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz.11.00 udzielimy sakramentu Chrztu dzieciom. Nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną ochrzcić dziecko w sierpniu w piątek 30 lipca o godz.19.45 w kościele.

7.Zapraszamy do udziału w pieszej opolskiej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 15 do 21 sierpnia .

8.Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i Naszej Gazetki Parafialnej. Są również Wiadomości Ozimkiem w cenie 3 zł.

9.W ramach Narodowego Programu Szczepień Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przy udziale Wojewody Opolskiego organizuje  w przyszłą niedzielę tj. 1 sierpnia punkt szczepień przeciwko Covid-19 przy kościele bł. Czesława w Opolu i  św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. Punkt szczepień, czynny w godz. 7.30-14.00.

9.Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: śp. Bogdan Łabanowski (l. 70) zam. przy ul. Lipowej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 27.07 o godz. 10:00 Msza w Kościele, obrzędy na cmentarzu komunalnym. Różaniec we wtorek o 9:15  śp. Grzegorz Borgul (l. 49), zam. przy  ul. Dzierżona. Jego pogrzeb odbędzie się w środę 28.07 o godz. 13:00 Msza w Kościele, obrzędy na cmentarzu komunalnym. Różaniec w poniedziałek i wtorek o 18:00 oraz w środę o 12:15              

 

Wieczny odpoczynek …

             

Close Menu