Intencje i ogłoszenia

NIEDZIELA – 16 MAJA – Wniebowstąpienie Pańskie

6:45 – Do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem św. Siostry Faustyny za czcicieli Miłosierdzia Bożego i w intencjach zanoszonych do miłosierdzia Bożego w każdy pierwszy piątek miesiąca

8:00 – Za ++ rodziców Marię i Stefana Tomczyńskich

– Za + Ingeborgę Duda w 3 r. śm., ++ rodziców, dziadków z obu stron, rodzeństwo i d.cz.

9:30/suma/ – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo w rodzinie Kotula

– Za + Stanisławę Duszewską (od współlok. Z ul. Sikorskiego 2)

11:00 – Za + brata, +bratową Józefę,+ ojca Pawła,++ teściów, szwagra oraz za +Martę Hoffman w 1 r. śm. i za ++ z  rodziny Pęcherz, Nagły, Cichecki i  Kiel.

– Za + męża, ojca i dziadka Gustawa Szczotka w 13 r. śm., jego rodziców i rodzeństwo

15:00 – Za + syna Marcina Kiczmachowskiego w 2 r. śm.

16:15 – Nabożeństwo Majowe
17:00 – Za + siostrę Hildę Loch, siostrę Hajdlę, jej męża Wiktora Wolter, Rozwitę Wolter, Rudolfa Mrochyn, Sonię Bajer, Ritę Tipold, brata Maksa Loch z żoną Eli, ++ rodziców, teściów, wszystkich ++ z rodzin Nowak, Loch, Mrochyn, Wolter, Barcik, Tipold i Erdman.
Za + męża Zbigniewa, teściów i szwagrów, ++ Antoniego, Natalię, Jarosława, Dariusza Bartela, Henryka, Karolinę, Stefana Citak, ++ z rodzin Szczypel, + matkę Teresę Kita, ++ z rodzin Joppek i Czopkiewicz

PONIEDZIAŁEK – 17 MAJA
6:30 – Za ++ rodziców Annę i Józefa Panicz, Zofię i Teodora Walocha, + siostrę Jadwigę, + brata Henryka, ++ szwagrów Ryszarda i Gotharda, + szwagierkę Marię, ++ Romana i Rudolfa.

– Za ++ rodziców Grzesik, Wysota i ++ braci Huberta i Stanisława.

16: 15 – Nabożeństwo Majowe.

17:00 –  Za + męża Jana i +syna Andrzeja Szuleko.

– Za ++ rodziców Józefę i Franciszka Kamińskich, Janinę i Michała Biskup, szwagra Tadeusza i ++ z pokrewieństwa z obu stron.

WTOREK – 18 MAJA –

6:30-Za przyczyną Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej-Pielgrzymującej w intencji Kręgów modlitewnych naszej Parafii.

– O Miłosierdzie Boże dla + Arkadiusza Podemskiego i jego rodziców i + teścia.

– Za + Anielę Horysiak (od współlokatorów z ul. Lipowej 5)

17: 15 – Nabożeństwo Majowe

18:00 – Za ++ rodziców Annę i Teofila, + siostrę Marię i jej męża Klemensa, ich + syna Bernarda, brata Jerzego, bratową Konstantynę, matkę chrzestną Jadwigę, ++ dziadków z obu stron .

– Za + matkę Józefę Stonoga, ++ rodzeństwo Michalinę, Franciszkę, Stanisława, Andrzeja i Józefa, ++ kapłanów ks. Kałużę, Jabłońskiego, Bonka i dusze czyścowe.
ŚRODA – 19 MAJA

6:30 – Z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże dla wnuka Wojciecha Sikora z okazji 5 rocznicy urodzin

– Za + Jerzego Kałużny (od współlokatorów ul. Powstańców Śląskich blok nr 15)

–  Za + siostrę Lidię w 30 dzień po śmierci i jej + męża Ditra (od siostry Ewy)

17: 15 – Nabożeństwo Majowe

18:00 j. niem.-Za żyjących i ++ z rodzin Rerich i Mularczyk.

CZWARTEK – 20 MAJA
6:30 – Za + męża Kazimierza Węglarskiego w 2 rocznicę śmierci, ++ rodziców Mariannę i Bolesława Błyszczyk, ++ teściów Cecylię i Antoniego Węglarskich oraz ++ pokrewieństwo z obu stron

– Za + Grażynę Dudek (od kuzynki Haliny Każmierczak z rodziną z Ozimka)

17: 15 – Nabożeństwo Majowe

18:00do Bierzmowania- Do Anioła Stróża za Oliwię Sykuła z okazji 11 rocznicy urodzin oraz o Boże błogosławieństwo dla mamy Agnieszki.

– Za ++ rodziców Elżbietę i Teodora Bul, Marię i Stanisława Podkowa i za ++ pokrewieństwo.

– Za + mamę Magdalenę Weber w 1 rocznicę śmierci.

PIĄTEK – 21 MAJA wspomnienie św.  Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika
6:30– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej w rocznicę urodzin dla żony Zofii.

– Za ++ rodziców Teodora i Elżbietę Bul, ++ rodziców Józefa  Gertrudę Rerich, ++ Leszka i Bronię, + ks. Gerarda Kałużę i ++ z pokrewieństwa.

16:30 szkolna Za ++ rodziców Reginę i Bolesława Pasternak, brata Jana i całe pokrewieństwo z rodziną Palacz i Pasternak, dusze czyścowe.

– Za + męża, ojca i dziadka Alfreda Mechnik w 1 rocznicę śmierci i w rocznicę urodzin.

17: 45 – Nabożeństwo Majowe

18:30

– Do Bożej Opatrzności i Serca Pana Jezusa z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze dla córki, synowej, dzieci i wnuków prosząc o Dary Ducha Świętego, łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

– Za + męża, ojca Huberta Prukop w 1 rocznicę śmierci, + ojca Ewalda, ++ teściów Agnieszkę  Alfonsa, za ++ szwagrów Pawła, Joachima, Erwina oraz za + wujka Gerharda i + ciotkę Elżbietę.

SOBOTA 22 MAJA- wspomnienie św. Rity z Cascii

6:30 – Za + ojca Czesława, + +jego rodziców Bronisławę i Leona, + braci Romana i Władysława oraz + bratanka Łukasza.

– Za ++ teściów Józefę, Stanisława, ++ rodziców Zofię i Edwarda i córkę Bożenę.

–  Za + mamę Hildegardę w rocznicę śmierci, ojca Alfonsa, ++ ich rodziców, teściów, siostry i braci.

17: 15 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 – Za + matkę Emilię Mularczyk w 6 rocznicę śmierci, + ojca Lucjana, ++ dziadków z obu stron oraz pokrewieństwo.

– Za + męża Józefa Krzyżowskiego i jego rodziców oraz wszystkich ++ z rodziny Krzyżowskich.

NIEDZIELA – 23 MAJA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

6:45 –  Za ++ rodziców Marię, Konrada Duda w rocznicę śmierci mamy oraz + męża Zbigniewa i ++ z rodziny

8:00-Z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi i św. Jana Pawła II dla nowo powstałej Róży Różańcowej mężczyzn w naszej Parafii.

– Za + męża, ojca i dziadka Jana Musiał w 7 rocznicę śmierci.

– Za ++ rodziców Hildegardę i Józefa Maniura, ++ teściów Anielę i Jana Kanz, ++ pokrewieństwo i dusze czyścowe.

9:30/suma/ – Za ++ rodziców Leona i Weronikę, Józefę i Jakuba i męża Henryka.

– Za + Stefanię Januszewską w rocznicę śmierci oraz ++ pokrewieństwo.

11:00 – Za ++ ojca i dziadka Czesława Śliżewskiego w  rocznicę śmierci, ++ z rodziny.

– Za + mamę Genowefę Ochwatowską w 15 r. śm.,++ z rodzin Ochwatowskich i Krysiaków oraz + syna Grzegorza Ochwatowskiego.

15:00 – Za + męża Joachima Hocwik w 8 rocznicę śmierci i ++ rodziców Jadwigę i Alojzego Porwolik, Elfrydę i Jerzego Rudolf oraz poległego Józefa Hocwik i + ciotkę Martę Sykosz.

16:15 – Nabożeństwo Majowe.
17:00– Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże  opiekę Matki Bożej w rodzinie Kiepulskich z okazji 40 rocznicy urodzin Andrzeja

 

 –  Za ++ rodziców Lucynę i  Bronisława, + męża, ojca i dziadka Stanisława oraz + brata Antoniego.

                        Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś Msza święta popołudniowa o godz.15.00 .O godz.16.15 Nabożeństwo Majowe .Dziś zbiórka do skrzynki na remont katedry Opolskiej. Bóg zapłać za kolektę Parafialną.

2.W poniedziałek całodzienna Adoracja Najświętszego sakramentu do godz.16.15.O godz.16.15 Nabożeństwo Majowe.

W poniedziałek o godz.17.00 Msza święta z udziałem dzieci komunijnych i rodziców .Tym razem zapraszamy Szkołę Podstawową nr 3.

3.Zapraszamy na dalsze nabożeństwa Majowe we wtorek ,środę ,czwartek i sobotę o godz.17.15 a w piątek o 17.45. Trwa nowenna do Ducha Świętego.

4.We wtorek  o godz.6.30 Msza święta za Kręgi Szensztackie w naszej Parafii, a o godz.19.00 spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w kościele .We wtorek przypadają urodziny św. JPII .Po Mszy św. porannej modlitwy ku Jego czci i błogosławieństwo Jego relikwiami w czasie Mszy św.

5.W czwartek po dłuższej przerwie zapraszamy na Mszę świętą o godz.18.00 klasy ósme .Przed Mszą świętą od godz.17.15 Spowiedź ze swoimi książeczkami.

6.W  piątek o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia .

O godz.16.30 Msza święta szkolna z nabożeństwem majowym dla dzieci . Zapraszamy dzieci ,które rozpoczęły już naukę w szkole ,również do Spowiedzi od godz.16.00.

O godz.19.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie Grupę młodzieżową Bota Fe. Zaprasza ks. Mateusz.

  1. W sobotę wspomnienie św. Rity .Na Mszy świętej porannej poświęcenie róż ku Jej czci.

Po Mszy św. wieczornej o godz.20.00 czuwanie przed Zesłaniem Ducha św. prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym pod przewodnictwem ks. Łukasza zakończone Mszą świętą o godz.22.00.

8.W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Na Mszy św. o godz.8.00 błogosławieństwo nowo powstałej Róży Różańcowej mężczyzn pod wezwaniem św. JPII.

Msza święta popołudniowa o godz.15.00.W Głębinowie o godz.16.00 podniesienie kościoła do godności Sanktuarium św. Rity.

9.Przed nami uroczystość Bożego Ciała 3 czerwca .Będzie procesja do 4 ołtarzy. Tegoroczna trasa ulicami Częstochowską, Opolską, ks. Dzierżona, Powstańców Śląskich i Częstochowską . Proszę o zaangażowanie się w przygotowanie  ołtarzy w wiadomych miejscach. Wcześniej proszę o wyrozumiałość dla zbierających fundusze na ten cel. Ostatni ołtarz jak 2 lata temu przy kościele. Odpowiedzialny za ten ołtarz ks. Mateusz z Radą Parafialną.

10.Już dzisiaj zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo i Uroczystą Mszę Świętą w intencji naszych ukochanych mam, zarówno żyjących jak i zmarłych – 26 maja: nabożeństwo godz. 17:15 i Msza święta o godz. 18:00.
Po wyjściu z kościoła prosimy zabrać ze sobą kartkę na której należy wpisać imię swojej mamy, jeśli nie żyje prosimy wpisać przed imieniem śp. i za tydzień wrzucić ją do skrzynki. Z tej okazji pragniemy również złożyć ofiarę na kwiaty dla Matki Bożej, które ozdobią ołtarz 26 maja i będą symbolicznie oznaczać każdą Mamę otoczoną w tym dniu szczególną modlitwą. Serdecznie zapraszamy.

11.Kancelaria czynna w czwartek  i sobotę od godz.16.00 do 17.00.

12.Okazja do Spowiedzi codziennie pól godziny przed Mszą świętą a w sobotę od 17.00 do 18.00.

13.Dekanalne Nauki przedmałżeńskie w dniach od 4 do 6 czerwca .Początek w piątek 4 czerwca o godz.19.00 w kościele.

14.Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego oraz naszej Gazetki Parafialnej.

15.Pogrzeb śp .Bernarda Prukop l.67 zam. przy ulicy Sikorskiego odbędzie się we wtorek 18 maja o godz.14.00 Msza święta w kościele i obrzędy na cmentarzu komunalnym.

Do wieczności w minionym tygodniu odeszli :

Śp. Marian Tomczyk  l.71 i śp. Mirosław Socha l.70                            

Wieczny Odpoczynek……..

 

Close Menu