Intencje i ogłoszenia

INTENCJE MSZALNE OD 27 CZERWCA DO 3 LIPCA 2022 ROKU.

PONIEDZIAŁEK – 27 CZERWIEC-wspomnienie Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
6:30
Za wstawiennictwem św. JPII o świętość życia kapłanów, sióstr zakonnych i wszystkich rodzin naszej Parafii.

-za wstawiennictwem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla członkiń Róży Różańcowej Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz za ++ siostry z tej Róży.

– Za ofiarodawców i wykonawców 3 Ołtarza Bożego Ciała z prośbą o Boże błogosławieństwo dla nich.

13:00 – Ślub : JESSICA PYKA i MARCEL BANISCH.

19:00 – Za + ojca Sylwestra Jagusztyn, + Mieczysława Radochońskiego oraz wszystkich ++ z rodzin Jagusztyn, Radochoński, Nowak, Małecki, Kapała i Jasiński.

Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

WTOREK – 28 CZERWIEC –wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła.

6:30 – Za ++ rodziców Agnieszkę i Piotra Krawczuk, Katarzynę i Józefa Bąk, + siostrę Józefę, ks. Piotra Bąk oraz ++ dziadków i chrzestnych z obu stron.

– Za ++ rodziców i rodzeństwo oraz bliskich z rodzin Skorek i Konopka.

19:00 –  – Za ++ rodziców Piotra i Józefę Maciuch, ++ braci Pawła, Stanisława, Józefa i Marcina oraz ++ siostry Marię, Helenę, Janinę i Danutę, ++ siostrzeńców Bogdana, Darka oraz + Rafała Bernagiewicz.

– Za + Ryszarda Cyrulik z okazji urodzin (od rodziny).

Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
ŚRODA – 29 CZERWIEC – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA.

6:30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Piotra Cupryś z okazji 72 urodzin (od syna Pawła).

8:00 – Za + mamę Rozalię Dziedzic i ++ dziadków

9:30 –Za+ męża,ojca i dziadka Tadeusza Chrzanowskiego(od żony,dzieci i wnuków).

17:00 – Za ++ rodziców i teściów Józefa i Stefanię Pokorskich, ++ Józefa i Helenę Rozik, + brata Bronisława, ++ dziadków z obu stron oraz ++ z rodzin: Pokorski, Rozik, Mateja i Kos.

18:15 – Nabożeństwo do NSPJ.

19:00 30 dzień po śmierci:+ Ryszard Zamojski w dniu urodzin,śp. Jerzy Frąckowiak, śp.Rudolf Dombek ,śp.Kamil Besia.

 Za + matkę Mirosławę Koptowy w 5 rocznicę śmierci oraz ++ z rodziny i + ojca Piotra Grobarek.

CZWARTEK – 30 CZERWIEC-dzień powszedni.
6:30 – Za + ks. Prałata Gerarda Kałużę i dusze czyścowe.

– Za + syna Piotra Serafin, + tatę Jana Manię, + mamę Lucynę Serafin w dniu imienin.

19:00 –  Za+ męża, ojca i dziadka Wiesława Kołodziej w rocznicę urodzin oraz dusze czyścowe.

–  W dniu imienin za + męża, ojca, teścia i dziadka Jana Derengowskiego, ++ z rodzin Derengowski, Krawczyk, Kutny i Kałwak.

Nabożeństwo do Serca Jezusa.

PIĄTEK – 1 LIPIEC-pierwszy miesiąca.
6:30 –  Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze dla rodzin Jarząbek i Kotliński.

17:00 – Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla wnuka Ignasia z ok.6 r urodzin i jego rodziców Katarzyny i Dawida.

19:00 –  O wzajemną zgodę, szacunek i zrozumienie, głęboką wiarę, Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinach Bednarz i Stonoga.

SOBOTA– 2 LIPIEC-pierwsza miesiąca.

6:30 – Za czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i wynagrodzenie Jej Niepokalanemu Sercu za obelgi przeciwko Niepokalanemu Poczęciu Maryi.

– W 3 rocznicę śmierci Fryderyka Karpińskiego, ++ rodziców Wandę i Antoniego Jędrusik, + szwagra Tadeusza Juszkiewicza.

13:00 – Ślub:PAULINA RADZIEJ i BENIAMIN ZDERA.

18.15-Różaniec.

19:00 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w rodzinie Luizy i Marka z okazji 20 rocznicy ślubu.

20.30 -Apel Maryjny.

NIEDZIELA – 3 LIPIEC – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA.

6:45 –  Za ++ Katarzynę i Józefa Kasperskich, Rozalię i Piotra Cichowskich, + siostrę Józefę Cichowską, ++ dziadków z obu stron i wszystkich ++ z rodziny + ks. Prałata Gerarda Kałużę i dusze czyścowe.

8:00 – Za + męża, ojca i dziadka Mieczysława Nowak w rocznicę urodzin, ++ teściów Stanisławę i Floriana Nowak i dusze czyścowe.

– Za+ syna Tadeusza Chrzanowskiego(od matki Teresy).

9:30/suma/ – Za + męża i ojca Mariana, ++ jego rodziców Annę i Józefa, ++ rodziców Paulinę i Leona i ++ z rodzin oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

11:00 Do Aniołów Stróża za roczne dziecko Aleksandrę Polarz jej rodziców i chrzestnych.

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Agnieszki z ok. urodzin.

15:00 –  Za ++ rodziców Annę i Józefa Panicz, + Wincentego Matysiak i Gotharda Koloch, ich ++ rodziców, rodzeństwo ze ++ współmałżonkami, + ks. Prałata Gerarda Kałużę

16:15 – Godzina Święta.
17:00  – Za + męża Gerarda Miś, ++ rodziców Jana, Marię Marka, + siostrę Marię, szwagra Jerzego i brata Józefa, Ryszarda i Martę, + brata Franciszka, Krystynę, szwagra Pawła, ++ z pokrewieństwa Miś i Gabryś.

         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś Msza święta popołudniowa o godz.15.00. O godz.16.15 Nabożeństwo do Serca Jezusa. Bóg zapłać za kolektę parafialną.

2.Nabożeństwa do Serca Jezusa codziennie do czwartku włącznie po Mszy świętej wieczornej. Msze święte wieczorne w czasie wakacji odprawiane będą o godz.19.00.W czasie wakacji w poniedziałki  nie będzie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek o godz.19.45 spotkanie modlitewne rodziców modlących się za swoje dzieci. Z tyłu kościoła można zabrać karteczkę na której należy wpisać intencję o co prosi rodzic dla swojego dziecka.

3.We wtorek przypada 50 rocznica ustanowienia Diecezji Opolskiej. Uroczysta Msza święta w katedrze o godz.18.30,na którą pojedzie delegacja z naszej Parafii. Po Mszy świętej agapa z biskupem Ordynariuszem.

4.W środę przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze święte  o godz.6.30,8.00,9.30,16.30 i 18.30.O godz.17.45 Nabożeństwo. Kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek ,sobota i niedziela miesiąca.

-w piątek Msze święte o godz.6.30, 17.00 i 19.00.Okazja do Spowiedzi pól godziny przed Mszą świętą .Zapraszamy do Spowiedzi dzieci komunijne z książeczkami od godz.16.00 oraz do komunii św. wynagradzającej o godz.17.00.- o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia pod przewodnictwem kapłana.

-w sobotę o godz.6.30 Msza święta za czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.

W sobotę odwiedziny chorych w Ozimku i Antoniowie. Początek o godz.8.00.Chorych prosimy zgłosić w zakrystii u Siostry.

W sobotę o godz.20.30 Apel Maryjny -przynosimy świece.

-w niedzielę o godz.11.00 Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci .Nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną ochrzcić dziecko w lipcu w piątek o godz.19.45 w domu katechetycznym.

O godz.16.15 Godzina Święta.

6.Okazja do Spowiedzi codziennie pól godziny przed każdą Mszą św. ,a w sobotę od 17-18.00.

7.Kancelaria czynna codziennie rano do godz.8.00, a w czwartek od 15-17.00 i w sobotę od 11-12.00.

8.Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego  oraz naszej Gazetki Parafialnej. Są również Wiadomości Ozimskie.8.

9.W piątek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej w domu katechetycznym. Omówiono sprawy duszpasterskie i gospodarcze naszej parafii .Zwrócono uwagę na to, aby czynić wszystko, aby zapobiec kolizji na parkingu w związku ze sprawowaniem Eucharystii szczególnie niedzielnej i świątecznej. Gospodarcze priorytety to drzwi kościoła ,ławki oraz posadzka wokół kościoła .Rada wyraziła wdzięczność za ofiarność parafian m.in. przez kolekty parafialne .Bóg zapłać przedstawicielom Rady Parafialnej za obecność.

10.Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi i Biblioteka Publiczna w Ozimku zapraszają na promocję nowej książki zatytułowanej ”Życie pośród świętych ks. Tomasz Willibald Maria Klimas autorstwa Józefa Tomasza Jurosa. Na spotkaniu autor opowie o powstaniu książki o księdzu Klimasie pochodzącym ze Schodni. Będzie też wątek o św. Andrzeju Boboli. Można będzie też zakupić publikację z autografem autora. Spotkanie odbędzie się w środę 29 czerwca o godz.18.00 w Domu Kultury w Ozimku ul. ks. Kałuży 4.

11.Zachęcamy do wyjazdu na nocne czuwanie w piątek 8 lipca na Jasną Górę pod przewodnictwem ks. Mateusza. Chętnych prosimy o kontakt z Panią Jadwigą Bul pod numerem telefonu

12.Zachęcamy do udziału w pieszej Opolskiej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 15 do 20 sierpnia. Więcej danych na plakatach .Zapisy i znaczki będą w kancelarii.

13.W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii  Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej z Kamerunu Ojca Alojzego Chrószcza .Wygłosi do nas Słowo Boże i będziemy mogli wesprzeć dzieło misyjne Ojca misjonarza.

14.Burmistz Ozimka przypomina mieszkańcom o dopełnieniu obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw inaczej czym ogrzewasz dom, jakim paliwem? Deklaracje można złożyć internetowo lub papierowo. Druki dostępne w punkcie informacyjnym Urzędu Gminy w Ozimku. Ostateczny termin złożenia deklaracji to 30 czerwca 2022 roku.

15.U progu wakacji dzieciom ,młodzieży i nauczycielom życzymy miłego odpoczynku.

16.Pogrzeb śp. Grażyny Klonowskiej l.57zam. przy ulicy ks. Kałuży w poniedziałek 27 czerwca o godz.10.00 Msza św. w kościele i obrzędy na cm. komunalnym. Różaniec w niedzielę o godz.18.00 i poniedziałek przed pogrzebem o 9.00.

Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: śp. Tadeusz Chrzanowski l.63, śp. Justyna Machnik l.39, śp. Barbara Łyjak l.66, śp. Władysława Olszewska l.85 i śp. Artur Łazik l.77 z ul. Sikorskiego, jego pogrzeb odbędzie się w czwartek 30 czerwca o godz.10.00 w Ligocie Turawskiej. Wieczny Odpoczynek……

 

Close Menu