Intencje i ogłoszenia

INTENCJE MSZALNE OD 24 DO 30 STYCZNIA 2022 ROKU.

PONIEDZIAŁEK – 24 STYCZNIA-wsp. Św. Franciszka Salezego-biskupa.
6:30
– Za + męża, ojca i dziadka Konrada Pawłowskiego w 2 rocznicę śmierci, ++ rodziców z obu stron, ++ rodzeństwo i wszystkich ++ z rodzin Pawłowskich, Wojda i dusze czyścowe.

– Za + Wiolettę Świątek (od rodziny Banasiaków).

17:00 – Za ++ dziadków Dorotę i Gotharda Markowski, ++ Jadwigę i Jana Grabelus, ++ rodziców Teresę i Joachima Hilla, + Karola Hilla.

–  Za + siostrę Emilię Pietraszewską w 5 r. śm. ++ rodziców i + siostrę Annę.

– Za + siostrę Wandzię i Zosię oraz + szwagra Zygmunta.

18.00-O Boże błogosławieństwo dla Rodziców Róż modlących się za swoje dzieci i przyg się do Bierzmowania.

WTOREK – 25 STYCZNIA – ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA, APOSTOŁA .

6:30 – Za + Helenę Bronek w rocznicę śmierci, + męża Bernarda oraz + Teresę.

– Za + męża, ojca i dziadka Edwarda Koj w 2 rocznicę śmierci, wszystkich ++ z rodzin Koj, Brol, Duda, Prochota i + Annę Halupczok, ++ Ludwika, Martę Radziejowskich i dusze czyścowe.

– Za + Pawła Nisar (od sąsiadów z ul. Dmowskiego 3).

18:00 –  Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w rodzinie Golec i w rodzinach synów oraz za ++ z rodzin Golec i Ponsa.

– Za + męża i ojca Jerzego Strzelczyk w rocznicę śmierci.

19.00 Msza święta Odnowy.
ŚRODA – 26 STYCZNIA – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

6:30 – Za + męża, ojca i dziadka Mieczysława Ciułek w 3 rocznicę śmierci, jego ++ rodziców i rodzeństwo.

– Za + mamę i babcię Annę Słowik w 16 rocznicę śmierci, + ojca Karola.

18:00 –  Za + Jacka Korniaka w dniu urodzin (od rodziców)

– 30 dzień po śmierci: śp.Jerzy Glik,śp.Ryszard Cyrulik, śp.Krystyna Augustynowicz, śp.Maria Kuśmierczyk, śp.Tadeusz Przytuła, śp.Stanisław Osada, śp.Agnieszka Halupczok, śp.Krystyna Mazur, śp.Sławomir Mierzejewski, śp.Anna Jendrusch, śp. Paweł Nisar, śp.Ryszard Rosiński, śp.Lech Sawicki ,śp.Henryk Juros, śp.Zofia Wińska, śp.Hildegunda Bukowska, śp.Krystyna Rolka, śp.Krzysztof Wojtaszczyk, śp. Henryk Kołodziej, śp.Janina Kuziemska, śp.Henryk Smoliński, śp. Elżbieta i Andrzej Luzar.

CZWARTEK – 27 STYCZNIA-dzień powszedni.
6:30
– Za wstawiennictwem św. JPII z prośbą o świętość życia naszych kapłanów, braci, sióstr zakonnych i wszystkich Rodzin naszej Parafii .

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Małgorzaty z okazji urodzin

18:00 –/do Bierzmowania/   Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Krystyny i w rodzinach córek Jolanty i Ewy oraz o dar nieba dla + męża Czesława.

– Za + syna Zbigniewa Więdłocha, ++rodziców Helenę i Antoniego Kokot, teściów Mariannę i Józefa Więdłocha, siostry Urszulę i Janinę, szwagrów Edwarda i Walentego, babcie, dziadków i całe ++ pokrewieństwo, ks. Prałata Gerarda Kałużę i dusze czyścowe.

PIĄTEK – 28 STYCZNIA –wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
6:30
– Za+ matkę Annę Sokala w r śm. i ++ z rodzin.

– Za + Czesława Góreckiego (od Lidii i Zygmunta Kojm z rodziną).

16:30 –/szkolna/ O Boże błogosławieństwo w rodzinie syna i dary Ducha Świętego dla wnuków z okazji  1 rocznicy chrztu wnuczki Idy.

– Za + mamę Weronikę Warzecha i ++ z rodziny

18:00 –  Za ++ rodziców Elfrydę i Marcina Pastuch w rocznicę śmierci, ++ dziadków z obu stron Pastuch i Pieda, + siostrę Stefanię Chełminiak i + męża Ryszarda.

– Za ++ rodziców Józefa i Adeltraudę Ogórka i ++ z obu stron.

SOBOTA– 29 STYCZNIA -dzień powszedni.

6:30 – Do Boga Ojca wszechmogącego przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszki  i św. Andrzeja Boboli o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie o Boże błogosławieństwo dla Niej i Nią rządzących oraz o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. kardynała  Augusta Hlonda i Franciszka Blachnickiego oraz Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny .

 – Z podziękowaniem za zdrowie i otrzymane łaski z prośbą o dalsze dla Jana Hogakowskiego, Łukasza Paczkowskiego i Jadwigi Paczkowskiej.

– Za + Helenę Załoga w 1 rocznicę śmierci.

17:15 –  Różaniec

18:00 – Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w rodzinie Marud, Świtała w rocznicę ślubu i urodzin Marii oraz za ++ z rodziny.

– Za + ojca i dziadka Tomasza Pużaka w 29 rocznicę śmierci oraz za ++ z rodzin Pużak i Machnik.

NIEDZIELA – 30 STYCZNIA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA.

6:45 –  Za+ męża Władysława Błażejewskiego i teściową Władysławę Błażejewską .

8:00 – Za + męża, ojca i dziadka  Mieczysława Nowak w 13 rocznicę śmierci, ++ rodziców Bronisławę i Józefa Majtyka, ++ braci Józefa i Grzegorza, bratanka Piotra oraz ++ z rodzin: Graczyk, Nowak, Majtyka i dusze czyścowe.

–  Za + męża Bolesława Wilkoń w rocznicę śmierci, ++ braci Heńka, Piotra i Andrzeja, ++ szwagrów z rodziny oraz + Henryka Paczkowskiego.

9:30/suma/ – Do Bożego Miłosierdzia za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej i św. Faustyny z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą i błogosławieństwo dla Marii i Bernarda w 40 rocznicę ślubu oraz o błogosławieństwo Boże w rodzinie córki.

O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziców Izy i Marcina, Jakuba i Ewy.

11:00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę w rodzinie Kotula.

Za + ojca Jana Wojdyła w 5 rocznicę śmierci, ++ dziadków oraz za ++ z rodzin: Wojdyła, Wilk, Kwietniewski.

15:00  – Za + ojca i męża w 28 rocznicę śmierci Jana Panek, ++ rodziców Annę i Władysława Łuczak, brata Stanisława, szwagra Henryka, ++ z rodziny Smolnik, + Zofię Topoła, Sylwię Klimek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

16:15 – Nieszpory niedzielne.
17:00  – Za + mamę Józefę w 2 rocznicę śmierci.

Ogłoszenia duszpasterskie

23.01-30.01.2022

1.Dziś niedziela Słowa Bożego. Z tyłu kościoła można zabrać kartki z fragmentami Pisma Świętego przygotowanymi przez nasz Krąg Biblijny. O godz.16.15 Nieszpory. Msza św. popołudniowa o godz.15.00.

2. W poniedziałek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu z godziną przebłagalną o godz.15.00 i przerwą od 12.30 do 14.30.

O godz.17.00 Msza święta z udziałem dzieci komunijnych i rodziców.

O godz.18.00 Msza święta z udziałem Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci oraz Rodziców młodzieży przed Bierzmowaniem. Z tyłu kościoła można zabrać kartkę ,na której należy napisać intencje o co prosi rodzic dla swojego dziecka.

O godz.19.00 spotkanie katechetyczne na plebanii.

3.We wtorek kończy się Tydzień powszechnej modlitwy o Jedność chrześcijan. O godz.19.00 Msza święta Odnowy.

4. W środę o godz.18.00 zostanie odprawiona Msza święta za naszego organistę śp. Jacka Korniaka w dniu jego urodzin.

O godz.18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego w domu katechetycznym.

5.W czwartek o godz.18.00 Msza święta do Bierzmowania dla klas siódmych, ósmych i pierwszych średnich.

6.W piątek o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia.

O godz.16.30 Msza święta szkolna z szczególnym udziałem klas czwartych, piątych i  szóstych.

O godz.18.00 Msza święta wieczorna.

7. W tym tygodniu Zbiórki  o stałych porach.

8.Okazja do Spowiedzi codziennie pól godziny przed Mszą św., a w sobotę od 17 do 18.00.

9.Kancelaria czynna codziennie rano a w czwartek od 15 do 17.00(dyżur ks. Proboszcz) i w sobotę  od 16-17.00.(dyżur księża Wikarzy).

10.Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego ,miesięcznika Mały Gość Niedzielny i naszej Gazetki Parafialnej . Można również nabyć jeszcze książki z serii Wszystko o………. w cenie 5zł.

11.Zakończyliśmy tegoroczną Kolędę .Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w Mszach świętych i modlili się w swoich mieszkaniach poświęcając je i znacząc kredą drzwi .Bóg zapłać za złożone ofiary kolędowe, również dla Ministrantów.

12.W przyszłą niedzielę w Krasiejowie o godz.16.00 odbędzie się dekanalne spotkanie synodalne. Dziękuję tym, którzy wzięli udział w Parafialnych spotkaniach.

13.Pogrzeb śp. Andrzeja Russak l.64  w poniedziałek 24 stycznia o godz.13.00 Msza św. w kościele i obrzędy na cmentarzu komunalnym.

Różaniec w niedzielę o godz.14.00.

 Do wieczności w minionym tygodniu odeszli :śp. Józef Warzecha l.84 , śp. Piotr Grobarek l.65 ,  śp. Zbigniew Grajoszek l.63 i śp. Zdzisław Witkowski l.67. Wieczny Odpoczynek…………..    

Close Menu