Intencje i ogłoszenia

INTENCJE MSZALNE OD  03 SIERPNIA DO 09 SIERPNIA 2020 ROKU

PONIEDZIAŁEK – 03 SIERPNIA
6:30 – Za ++ rodziców Katarzynę i Mariana,  babcię Marię i dziadka Józefa, ciocię Janinę i wujka Leona, ++ dziadków Mariannę i Stefana
Za + Jana Kikinder oraz + syna Zygmunta Kikinder
19:00– Za ++ rodziców Elżbietę i Lepolda Golec, + mamę Helenę i ojca Huberta Ponsa, + siostrzenicę  Cindyi ++ z rodzin Golec i Ponsa
-Za + Janinę Grembecką (od mieszk. bloku 5 ul. Powst. Śląskich).
WTOREK – 04 SIERPNIA – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
6:30
–W 4 r. śm. za + żonę Władysławę Patałuch, za ++ rodziców Ewę i Stanisława Patałuch, Michalinę i Piotra Kałużę, za ++ rodzeństwo z obu stron, za + ks. prałata Gerarda Kałużę i d.cz.
-Za + Ryszarda Janusz(od sasiadów z ul.Słowackiego14a i b).
-Za + Weronikę Kandziora(od członkiń Róży Różańcowej MB Nieustającej Pomocy z Ozimka).
19:00– Za ++ Marię i Franciszka Ochota, Mariannę i Władysława Ciułek
ŚRODA –
05 SIERPNIA
6:30-O Boże błogosławieństwo dla Szymona Juchy z ok.21 r urodzin.
–Za ++ rodziców Zofię i Stanisława Rogala i za + brata i bratowe Bronisława i Janinę Rogala (od córki Jadwigi z rodziną)
-O Boże błogosławieństwo w Rodzinie Christen (4).
19:00–Za ++ rodziców Annę i Jana Przytuła, za ++ babcie i dziadków oraz za wszystkich ++ z rodziny Przytuła i Król
CZWARTEK – 06 SIERPNIA – Święto Przemienienia Pańskiego
6:30 –
Za wstaw. Św. Jana Pawła II i siostry Faustyny o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ditra, Marty i ich dzieci z rodzinami
-Za ++ rodziców Marię i Bernarda Kita w r. śm., ich ++ rodziców, wujków Zbigniewa, Henryka, Wiesława, Ryszarda i Jerzego Strzelczyk, ++ Biblianę i Henryka i d.cz.
19:00–O Boże błogosławieństwo dla Ojca św. Franciszka, wszystkich biskupów, kapłanów, braci, sióstr zakonnych prosząc o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o Boże błogosławieństwo dla Apostolatu Margaretka i Dzieła Modlitwy za kapłanów Oremus
-Za +wujka Kazimierza Kamińskiego, jego bliskich; ++ żonę Emilię i syna Krzysztofa.
PIĄTEK –07 SIERPNIA– pierwszy miesiąca
6:30
– Za + ojca Mikołaja Sosnowskiego + siostrę Łucję, matkę Zofię i pokr. z obu stron.
-Za wstaw. bł. Edmunda Bojanowskiego o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz o nowe powołania do Zgromadzenia.
17:00–Za + matkę, babcię i prababcię Elfrydę Pastuch w dniu urodzin
19.00-Za + rodziców Gilberta i Hildegardę w r. śm.
– Za ++ rodziców Cecylię i Stefana oraz Gertrudę Grębecką w r. śm.
SOBOTA –08 SIERPNIA – Wspomnienie św. Dominika, prezbitera
6:30 –
Za + ojca Krzysztofa Klyszcz w 24 r. śm. ++ z rodzin Klyszcz, Sołtys i Derewlany
Za + męża i ojca Engelberta Jendrusch, + zięcia Alfreda oraz za ++ z rodzin Sycha i Jendrusch
14:00 – /ślub/ – Maria Karwan i Krzysztof Bochynek
18:15 – Różaniec
19:00 – Za + matkę Marię Adelajdę Raitor, ojca Jerzego, siostrę Beatę, Artura Cioch i wszystkich ++ z rodzin Raitor, Spick i Cioch
NIEDZIELA–09 SIERPNIA – XIX Niedziela zwykła
6:45
–Za + mamę i babcię Bronisławę Famuła w dniu urodzin
8:00– Za + syna Marka Zyzik w r. śm., ++ męża Gustawa i syna Piotra oraz ++ z rodzin Zyzik, Wiesiołek
-Za + Hildegardę Ozimek jej ++ rodziców, teściów pokrew. i d.cz.
9:30– Za + ojca Ludwika Spyra w 2 r. śm., + matkę Jadwigę i ++ z rodziny
11:00–Za ++ Jana i Radosława Jodłowskich oraz wszystkich ++ z rodzin Wąs i Jodłowski
16.15 Nieszpory
17:00
W 3 r. śm. Kazimierza Chrypiak oraz wszystkich ++ z rodzin Chrypiak i Stonoga
–Za + Roksanę Hordes w 28 r. urodzin oraz wszystkich ++ z rodzin Krzewica i Wilk

9.08.-16.08.2020

1. Dziś o godz.16.15 Nieszpory. Kolekta Parafialna .

2.W poniedziałek  Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.15.00.

3.We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Również spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

4.W środę o godz.6.30 zostanie odprawiona Msza święta za +ks. prałata Gerarda Kałużę w rocznicę urodzin.

5.W czwartek po Mszy świętej porannej nabożeństwo do św. JPII.

W czwartek Dzień Fatimski-zapraszamy do naszego kościoła .O godz.18.20 śpiewamy pieśni Maryjne .O 18.50 czytamy intencje Fatimskie o 19.00 Różaniec Fatimski i o godz.19.30 Msza święta . Intencje składamy do skrzynki przy ołtarzu maryjnym w kościele. Bóg zapłać za ofiary dołączane do intencji.Kazanie wygłosi nasz ks. Mateusz.

6.W piątek o godz.15.00 Godzina miłosierdzia przed wystawionym N. Saramentem i okazja do Spowiedzi.

7.W sobotę  uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w niedzielę przed pierwszą Mszą św. Godzinki o 6.15.O godz.16.15 Nieszpory. Na każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów.

Na Mszy świętej o godz.9.30 podziękujemy Siostrze Leonii za wszechstronną posługę w naszej wspólnocie Parafialnej .Siostra Leonia zostaje skierowana na nową placówkę do Bytomia. Polecamy Siostre Waszej opiece modlitewnej.

8.W przyszłą niedzielę o godz.6.30 Msza święta za czcicieli Miłosierdzia Bożego. Po niej koronka.

9.Zachęcamy do nabycia naszej Gazetki Parafialnej i Gościa Niedzielnego.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE