Intencje i ogłoszenia

         

INTENCJE MSZALNE OD 22 DO 29  LISTOPADA 2020 ROKU

NIEDZIELA – 22 LISTOPADA  – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
6:45 – Za + Danielę Koenigsberg (od członkiń RR Wniebowzięcia NMP z Ozimka)
8:00 –
Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie Klaudii i Romana Hocwik z ok. r. ślubu i urodzin
– W r. śm. męża, ojca, teścia, dziadka Jana Derengowskiego, za ++ z rodzin Derengowskich, Krawczyk, Kutny, Kałwak
9:30 – ZA PARAFIAN z podziękowaniem za dar wiary i z prośbą o królowanie Chrystusa w sercach wszystkich Parafian.
– Za  wstawiennictwem św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w Rodzinach kolejarzy naszej Parafii i za wszystkich ++  z Rodzin Kolejarzy
11:00 –
Za + Jerzego Wąs w r. śm., za jego żonę Krystynę i ++ z rodzin Wąs, Jodłowski, Adamus i Leżański
Za + mamę Janinę Jończyk w r. śm. oraz za ++ z rodziny Jończyk, Boguta, Ratuszniak
15:00 – Za + Burmistrza Jana Labus w 1 r. śmierci.
16:15 – Nieszpory
17:00 –  Za ++ rodziców Antoninę i Bolesława Styczeń, ++ dziadków Janinę i Włodzimierza Przełucki, + brata Tadeusza Przełucki, + brata Aleksandra Styczeń, + Aleksandra Chojęta, + Irenę Adamczyk, wszystkich ++ z tych rodzin i d.cz.
PONIEDZIAŁEK – 23 LISTOPADA 

6:30- – W 65 rocznicę urodzin Janusza Orszulak i Danuty Orszulak i Jolanty Orszulak w dniu urodzin

– Za ++ Teresę i Tadeusza Zgłobica z okazji urodzin

17:00-Za wstawiennictwem Matki Bożej Ostrobramskiej dziękując Bogu za dzieci objęte modlitwą prosząc dla nich o dary Ducha Świętego oraz potrzebne łaski w codziennym życiu(od Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci).

 – Za + Mariana Bejm w 1 rocznicę śmierci (od żony z dziećmi)

– Za + Piotra Serafina (od Kamili Wrońskiej i Marcina Kusińskiego)
WTOREK – 24 LISTOPADA –  wspomnienie św. męczenników Andrzeja  Dung – Lac, prezbitera i towarzyszy

6:30 – Za + Józefa Warzecha ++ teściów ++ rodziców Zofię i Stefana Niedźwiedź, kuzyna Michała, jego matkę Annę oraz wszystkich ++ z rodzin Warzecha, Przywała , Niedźwiedź i Bigas i ks. prałata Gerarda Kałużę i dusze czyścowe

– Za + matkę i babcię Elżbietę Powała + ojca Augustyna Powała oraz ++ z rodzin Powała i Kinder

18:00 – Przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy prosząc o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę dla wnuka Szymona z okazji urodzin

– Za + syna Jacka Wencel w 7 rocz. śmierci oraz + męża Józefa oraz dusze w czyśćcu cierpiące oraz za + siostrę Gertrudę
ŚRODA – 25 LISTOPADA -wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej męczennicy.

6:30 – Za + Dorotę Markowską (od sąsiadki)

– Za + Artura Nowak w 10 rocznicę śmierci + Juliana i ++ z rodzin obu stron

18:00 – 30 dzień po śmierci: śp. Dorota Markowska ,śp .Andrzej Kupczak ,śp.Piotr Serafin, śp.Janina Kosiorowska, śp.Adela Hertrich ,śp.Ginter Mrahs ,śp. Ingrid Pyka ,śp.Sławomir Ligenza, śp.Marianna Wierzbicka ,śp.Antonina Matuszak ,śp. Piotr Gaszewski ,śp.Stanisława Duszewska ,śp. Mieczysław Antczak, śp. Alfons Gola ,śp. Daniela Konigsberg.

– Za + Mirosława Hordes w 30 rocznicę urodzin oraz ++ z rodzin Hordes i Krzewica

CZWARTEK – 26 LISTOPADA
6:30 – Za + żonę Marię Lisowiec w 8 rocznicę śmierci, za ++ jej rodziców Stanisławę i Michała oraz brata Franciszka Pączko, za ++ z rodzin Lisowiec , Pospieszyl, Zapotocznych i Kumorek

– Za + syna Ksawerego Ozon i + matkę Agnieszkę Zubeil

18:00 – Za ++ rodziców z obu stron, Katarzynę i Stanisława Kucharskich, dwóch braci Jana i Stanisława bratową Teresę, Jadwigę, Stefana Krzempek, dwie szwagierki Mariannę i Barbarę, szwagra Mariana i dusze czyścowe

– Za + męża, ojca, dziadka i pradziadka Franciszka Sokołowskiego w 9 rocznicę śmierci

– Za ++ rodziców Helenę i Jana Łomzik i dusze czyścowe (od dzieci i wnuków)

PIĄTEK – 27 LISTOPADA
6:30 – Za wstawiennictwem św. JPII z prośbą o świętość życia naszych kapłanów, braci, sióstr zakonnych i wszystkich Rodzin naszej Parafii.

17:00 – Przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy dziękując dobremu Bogu za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski do zbawienia dla mamy z okazji 85 urodzin oraz rodziny  

– Za + mamę Janinę Wąsińską w 1 rocznicę śmierci (od córki z wnukami)

18:00 – Za + brata i bratową Mirosława i Małgosię Nowak + Piotra Jarockiego wszystkich ++ z rodziny i dusze czyścowe

– Za + Syna Jacka Wencel w 7 rocznicę śmierci + męża, za ++ z rodzin i dusze w czyśćcu cierpiące

–Za + Piotra Serafina(od przyjaciół Oli:Magdy,Tomka i Soni z Krakowa i Marty i Mateusza z Kielc).

SOBOTA – 28 LISTOPADA

6:30 – Do Boga Ojca wszechmogącego przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszko o pokój i zgodę w naszej ojczyźnie o Boże błogosławieństwo dla niej i nią rządzących oraz o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Augusta Hlonda i Franciszka Blachnickiego i Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny

– Za wstawiennictwem Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze dla męża Zdzisława z okazji imienin.

15:00 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Marioli i Joachima Bronder z ok. 25-lecia małżeństwa

17:15 Różaniec

18:00 – O dar nieba dla + Anny Gruszka + Tomasza + Andrzeja i dusze czyścowe   

–Za ++ rodziców, dziadków i pradziadków Gertrudę i Józefa Grobarek ++ dziadków z obu stron oraz za ++ rodziny Grobarek, Macioszek i Szłapa i + Alicję Łysiak

NIEDZIELA –29  LISTOPADA  – I NIEDZIELA ADWENTU

6:45 – Za + Henryka Bakalorz w  rocznicę urodzin i dusze czyścowe

8:00 –  Za+  żonę Paulinę Ledniowską w 37 rocznicę śmierci, syna Mariusza, teściów Zofię i Józefa Drozda, rodziców Zofię i Wojciecha Ledniowskich ,+ ks. Edwarda, za++ braci Józefa, Stanisława, Władysława, siostry Marię, Helenę, bratową Helenę Ledniowskich, szwagierkę Bogusławę z mężem, szwagra Michała Drozda i ++ z Ledniowskich i Kotlarzy.

– Za + Dariusza Bartela (od rodziny Marii, Tadeusza, Moniki Joppek ze Świdnicy Śląskiej)
9:30/suma/ – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej i zdrowie w rodzinie Janickich z okazji 50 urodzin Małgorzaty

– Za Parafian
11:00 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla syna Andrzeja Rosa z okazji urodzin i imienin oraz szwagra Zdzisława z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo

 

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla wnuków Patryka, Kamila ,Macieja i wnuczki Hani oraz dla ich rodziców
15:00 – Za + Piotra Serafina (od Kasi Król)
16:15 – Nieszpory
17:00 –
 Za + syna Grzegorza Ochwatowskiego w 2 rocznicę śmierci i + brata Andrzeja

                       

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla .Za odmówienie Aktu poświecenia Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dodatkowa Msza święta o godz.15.00.O godz.16.15 Nabożeństwo do Chrystusa Króla. Bóg zapłać Paniom za prowadzenie Nowenny.

W zakrystii można nabywać książeczki komunijne z okładkami w cenie 30 zł. Poświęcimy je w dogodnym czasie .Dziś zbiórka do Skarbony na remont Katedry Opolskiej.

2.W poniedziałek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.16.50.

3.We wtorek o godz.19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w kościele i konferencja pt:”Charyzmatyczny styl życia”.

4.W piątek o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia .Msze święte wieczorne o godz.17.00 i 18.00.

5.W przyszła niedzielę rozpoczniemy Nowy Rok Kościelny , Adwentem. Tegoroczny Adwent z racji pandemii będzie inny niż zawsze .Msze Roratnie będą ,ale raczej z udziałem dorosłych. Więcej danych za tydzień. Na nabożeństwie o godz.16.15 poświecimy wieńce adwentowe i świece Caritas Wcześniej również opłatki.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny będzie można nabywać w zakrystii u Siostry. Dochód w tym roku z racji pandemii będzie przeznaczony częściowo dla naszych Sióstr zakonnych ,a częściowo dla Parafii .Bóg zapłać za składane ofiary.

 6.Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego , miesięcznika Mały Gość Niedzielny oraz Naszej Gazetki Parafialnej .Z tyłu na ławce można nabywać  jeszcze kalendarze seminaryjne jako pomoc dla Seminarium w cenie 8 zł.

7.Ponawiamy zaproszenie do udziału w konkursach na wykonanie rodzinnej szopki betlejemskiej i ozdoby choinkowej. Prace wraz z kartami zgłoszeń można składać w Domu Kultury do dnia 4 grudnia. Regulaminy i karty zgłoszeń są dostępne na stronie internetowej Domu Kultury.

8.Pogrzeby:

Śp. Barbary Wilk l.68, zam. przy ul. Plac Wolności w środę 25 listopada o godz.13.00 Msza święta w kościele i obrzędy na cmentarzu ewangelickim. Różaniec w poniedziałek o godz.17.30 .

Śp. Franciszek Bronder l.66 zam. w Antoniowie przy ul. Lipowej w czwartek 26 listopada o godz.13.00 Msza święta w kościele i obrzędy na cmentarzu komunalnym. Różaniec w poniedziałek o godz.16.00 a wtorek i środę o godz.17.00.

Do wieczności odeszli: śp. Mieczysław Antczak l.75. śp. Stanisława Duszewska l.68,śp. Gerard Miś l.78, śp. Alfons Gola l.81 i śp. Marianna Chojęta l.82.

Wieczny Odpoczynek……………….

Close Menu