• Intencje

    INTENCJE MSZALNE OD 9 DO 15 LIPCA 2018 ROKU


    PONIEDZIAŁEK - 9 LIPCA
    06:30 - Za + żonę Marię Konieczko w 1 rocz. śm. oraz + córkę Adrianę
    - Za + Krystynę Wierszak w 3 r. śm oraz + męża Tadeusza i za ++ z rodzin obu stron
    19:00 - Za + męża i ojca Mirosława Stancel + Annę ++ rodziców, teściów i d.cz.

    WTOREK - 10 LIPCA
    06:30 - Za + ciocię Marię Kowalczuk, wszystkich ++ z rodziny Kowalczuk, Mikołódź i d.cz.
    19:00 - Za ++ rodziców Edytę i Jerzego Bronder, ++ dziadków Paulinę Koczur, Helenę i Franciszka Bronder i ++ krewnych
    - Za ++ rodziców Eugenię i Bolesława Korzonków (od córki Grażyny i wnuczki Katarzyny z rodziną)

    ŚRODA - 11 LIPCA - ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, OPATA, PATRONA EUROPY
    06:30 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w rodzinach Jarząbek i Kotlińskich
    19:00 - Z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Simone Jendrzej z ok. 18 r. urodzin
    - Za + męża Jana + syna Andrzeja ++ Stanisławę i Jerzego Szuleko

    CZWARTEK - 12 LIPCA - WSPOMNIENIE ŚW. BRUNONA BONIFACEGO Z KWERFURTU, BISKUPA I MĘCZENNIKA
    06:30 - Do Boga Ojca z podziękowaniem za dar sakramentu małżeństwa Wiesławy i Joachima Juros z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny
    19:00 - Za wstawiennictwem Maryi Matki Kapłanów z prośbą o Boże błogosławieństwo w posłudze kapłańskiej w naszej parafii dla ks. Kamila z okazji urodzin
    - Za + ojca Jana Łomzik i wszystkich ++ z rodziny

    PIĄTEK - 13 LIPCA - WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH PUSTELNIKÓW ANDRZEJA ŚWIERADA I BENEDYKTA - DZIEŃ FATIMSKI
    06:30 – Za ++ rodziców Annę i Józefa Panicz, Wincentego Matysiak, Gotharda Koloch Karola Jendrzej ks. prałata Gerarda Kałużę oraz ++ z rodzin Panicz, Jończyk, Matysiak, Koloch, Świętek, Walocha i d.cz.
    19:30 Stary kościół Fatima - Za + męża i ojca Józefa Hadamek ++ jego rodziców, krewnych i d.cz.
    - Za ++ rodziców Marię i Jerzego Labus, + ks. Jerzego Gallus ++ z rodziny i za + Zygmunta i d.cz.
    - Za + Wandę i Józefa Dropała (od koleżanek)

    SOBOTA - 14 LIPCA
    06:30 - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski w rocznicę ślubu Anny i Jerzego
    13:00 Ślub: Ewa Rejek i Tomasz Komorowski
    18:15 - Różaniec
    19:00 - Za + żonę Edeltraudę Gola, ++ rodziców Gertrudę i Jerzego Gola, ++ teściów Agnieszkę i Józefa Joszko, + brata Edwarda, ++ szwagrów Franciszka, Karola, Norberta, ++ Gabrielę, Helmuta i Manfreda

    NIEDZIELA - 15 LIPCA - XV NIEDZIELA ZWYKŁA
    06:45 – Z podziękowaniem za otrzymane dla Gertrudy i Konrada w r. ślubu i o Boże błogosławieństwo dla dzieci z rodzinami
    08:00 - Za wstawiennictwem Matki Bożej ?? z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Tadeusza Ledniowskiego i całej rodziny Ledniowskich
    - Za ++ rodziców Helenę i Władysława Wawrzoła oraz ++ Barbarę i Edwarda Kałużą w 6 rocz. śm.
    09:30 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i dary Ducha Świętego dla Melanii Spyra w 18 rocz. urodzin
    11:00 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie z ok. 80 r. urodzin
    - Za ++ Edmunda i Urszulę Wiśniewskich oraz Jana i Czesławę Patej wszystkich ++ z obu rodzin
    15:00 Szpital: - W rocz. śm. Marcina Komanieckiego, jego żonę Wiktorię i ++ zm. z rodziny Komanieckich, Truniarz oraz Adama Guźda i + Zosię Magda
    16:15 Nieszpory
    17:00 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Kamilii i Bogusława Chmura z ok. rocznicy ślubu oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny
    - O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jolii

     

    INTENCJE MSZALNE OD 16 DO 22 LIPCA 2018 ROKU


    PONIEDZIAŁEK - 16 LIPCA - WSPOMNIENIE NMP Z GÓRY KARMEL
    06:30 - Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II za czcicieli Miłosierdzia Bożego i w intencjach zanoszonych do Miłosierdzia Bożego w każdy 1-wszy piątek miesiąca oraz za wstawiennictwem Matki Bożej Szkaplerznej za wszystkich, którzy noszą szkaplerz
    19:00 - Za tragicznie ++ Roksanę i Mirosława Hordes w 3 r. śm. oraz ++ z ich rodzin

    WTOREK - 17 LIPCA
    06:30 - Za + syna Jerzego Kotysz w dniu urodzin i za wszystkich ++ z pokre-wieństwa
    19:00 - Za + męża, ojca i dziadka Norberta Kurpanik w rocz. urodzin oraz za ++ z rodziny Kurpanik i Wienzek

    ŚRODA - 18 LIPCA
    06:30 - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie Piosek
    19:00 - Za zm. syna i ojca Roberta Kistela w 10 rocz. śm. i za zm. rodziców z obu stron

    CZWARTEK - 19 LIPCA
    06:30 - Za ++ Kamilę i Irenę Naumiuk i d.cz.
    19:00 - Za ++ rodziców Zofię i Władysława Petrów w 17. r. śm. matki, + ojca Ot-tona Czaja i ++ z rodzin z obu stron

    PIĄTEK - 20 LIPCA - WSPOMNIENIE BŁ. CZESŁAWA, PREZBITERA, PATRONA DIECEZJI OPOLSKIEJ
    06:30 – Za + brata i syna Łukasza, męża i ojca Krzysztofa Brzezinę w 2. r. śm. i ++ z rodzin
    - Za + Jana Płuciennik (od sąsiadów w ul. Słowackiego 1b)
    19:00 - Za + męża i ojca Mieczysława Toniak w 1. r. śmierci oraz wszystkich ++ z pokrewieństwa

    SOBOTA - 21 LIPCA
    06:30 - Za + Rafała Brzezińskiego w 3. r. śm. za ++ rodziców Marię i Józefa Ku-czera oraz za wszystkich krewnych
    - Za ++ rodziców w 30 r. śm. Anny i Feliksa Ceglarków i + teścia Stanisława Czaprackiego
    15:00 Ślub: Joanna Grajoszek i Łukasz Skonieczka
    18:15 - Różaniec
    19:00 - Za + syna Krzysztofa Klaczka + ojca Ernesta Maloszek ++ rodziców Le-okadię i Waldemara Klaczka ++ z pokrewieństwa i d.cz.
    - Za + Annelies Kottisch w 10 r. śm ++ rodziców, teściów i ++ z pokre-wieństwa z obu stron

    NIEDZIELA - 22 LIPCA - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
    06:45 – Za + męża Gintera Altman w r. śm. oraz za ++ z rodziny
    08:00 - Za zm. córkę Krystynę Hadzik i d.cz.
    - Za + męża i ojca Józefa w 9 r. śm. ++ teściów, szwagra, ojca, brata, brato-wą + Pawła i dziadków z obu stron
    09:30 - Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosła-wieństwo i zdrowie dla Lidii Golec z ok. 50 r. urodzin
    - Za ++ rodziców Bronisławę i Antoniego Łacnych oraz ++ z rodziny
    11:00 - Za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny dziękując Bogu za dzieci ob-jęte modlitwą prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w codziennym życiu (od Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci)
    - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, opiekę Matki Bożej i dalsze Boże błogosławieństwo dla Heleny Rogowskiej z ok. 70 r. urodzin oraz męża i dzieci z rodzinami
    15:00 Szpital: - Za + mamę Ernę Warzecha w 6. r. śm. i za ++ z rodziny
    16:15 Nieszpory
    17:00 - Za ++ rodziców Anielę i Ryszarda Dorawa, + brata Henryka, ++ teściów, dziadków i d.cz.

     

    INTENCJE MSZALNE OD 23 DO 29 LIPCA 2018 ROKU


    PONIEDZIAŁEK - 23 LIPCA - ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY, PATRONKI EUROPY
    06:30 - Za + męża i ojca w 34. r. śm. oraz za ++ nauczycieli ze szkoły nr 2
    - Za + Jana Płuciennik (od chrześniaka Piotra z rodziną)
    19:00 - Za ++ rodziców Annę i Teofila Sprancel ++ szwagra Alojzego, szwagierkę Teresę + siostrzeńca Grzegorza, ++ rodziców Jana i Edeltraudę Kosińskich, brata Ryszarda i ++ z pokrewieństwa z obu stron

    WTOREK - 24 LIPCA - WSPOMNIENIE ŚW. KINGI, DZIEWICY
    06:30 - Za + syna Dariusza Bańskiego w r. śm., matkę Marię Bańską, ojca Jana, babcię Franciszkę Wojtynek, Mariusza Bańskiego, Annę, Urszulę, Jerzego Dąbrowskich, ks. prałata Gerarda Kałużę i d.cz.
    19:00 - Za zm. rodziców Erykę i Jerzego Jończyk, ++ z pokrewieństwa Jończyk, Kulik, Polański, + matkę Annę Polańską i + szwagierkę Grażynę
    - Za + Jana Płuciennik (od siostry Reni z rodziną)

    ŚRODA - 25 LIPCA - ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA
    06:30 - intencja wolna
    19:00 - 30 dzień po śmierci: Maria Kurowska, Andrzej Sulikowski, Teresa Włodarska, Ryszard Gakan Jan Płuciennik, Dorota Pakosz

    CZWARTEK - 26 LIPCA - UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY, MATKI NMP, GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ
    06:30 - Za wstawiennictwem św. Anny z prośbą o błogosławieństwo Boże dla członkiń Róży św. Anny z Antoniowa i za ++ siostry z tej Róży
    19:00 - Za wstawiennictwem św. Anny dziękując Bogu za dzieci objęte modlitwą prosząc dla nich o dary Ducha Świętego oraz potrzebne łaski w codziennym życiu (od Róży Rodziców modlących sięga swoje dzieci) i za + Wandę Dropała

    PIĄTEK - 27 LIPCA - WSPOMNIENIE ŚW. JOACHIMA, OJCA NMP
    06:30 – Do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o świętość życia naszych kapłanów, braci i sióstr zakonnych i wszystkich rodzin naszej parafii
    - Za + Jana Płuciennik (od Haliny z rodziną)
    19:00 - Za + syna, męża i ojca Mariusza Kwietniewskiego w rocznicę śmierci

    SOBOTA - 28 LIPCA
    06:30 - Do Boga Ojca Wszechmogącego przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko o pokój i zgodę w naszej ojczyźnie, o Boże błogosławieństwo dla niej i nią rządzących oraz o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Augusta Hlonda
    - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Renaty z ok. 80 r. urodzin
    13:00 Ślub: Patrycja Nowak i Dominik Pawlus
    18:15 - Różaniec
    19:00 - Za + męża Ernesta Józefa Wichary w 3. r. śm., jego rodziców, brata, teściów i szwagra i całe pokrewieństwo

    NIEDZIELA - 29 LIPCA - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
    06:45 – Za + męża Wacława Dudkowskiego w r. śm.
    08:00 - Za + Jana Płuciennik (od brata Tadeusza z rodziną i bratowej Marianny z rodziną)
    09:30 - O Boże błogosławieństwo dla Oliwii Bienieckiej w 8. r. urodzin i wszelkie potrzebne łaski dla całej rodziny
    11:00 - Z ok. 18 r. urodzin Laury Musiał z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego i + Jana Musioł w r. urodzin
    - Za zm. rodziców Janinę i Stefana Barycz oraz za wszystkich zm. z rodziny
    15:00 Szpital: - Za + ojca i dziadka Mariana Białek w 1. r. śm. oraz za jego + żonę Annę
    16:15 Nieszpory
    17:00 - Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie w rodzinie Miś i Wróbel

Intencje mszalne
niedziela 22 Lip 2018
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Drukuj

Duszpasterze

Super User. Posted in Parafia

Obecni Duszpasterze:

Ks. Proboszcz Marian Demarczyk

proboszcz

Wyświęcony w dniu 11.06.1988r. w Kluczborku 

Słowa przyjęte w kapłańskiej posłudze: 

"Powierz Panu swą drogę. Zaufaj Mu, On sam będzie działał." (Ps 37,5)

Parafie;

1988-1993r. - Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu

1993-1998r. - Parafia MB Wspomożenia Wiernych w Kluczborku

1998-2008r. - Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łące i

Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Jarnołtowie

Od 25.08.2008r. - Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Ozimku

 

Wikariusze:

 

Ks. Kamil Sowada - wikariusz

ks. Kamil na stronę

 

Wyświęcony w dniu 14.05.2016r. w Opolu

Słowa przyjęte w kapłańskiej posłudze:

 „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powoływać sprawiedliwych, ale grzeszników” (Mk 2, 17)

 

Parafie:

- Od 24 sierpnia 2016r, Parafia św. Jana Chrzciciela w Ozimku

 

 ks. Damian Sładek - wikariusz

 sładziuuu

 

Wyświęcony w dniu 3 czerwca 2017 roku w Opolu

Słowa przyjęte w kapłańskiej posłudze:

"Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata".

Z dniem 24 sierpnia 2017 r. został wikariuszem parafii Św. Jana Chrzciciela w Ozimku.

 

ks. Krzysztof Gbur - rezydent

Clipboard01cfbzcfbzdfhzdnj

 Od 1 września 2017 roku został skierowany do parafi pw. św. Jana Chrzciciela w Ozimku


 

Księża proboszczowie,  którzy prowadzili naszą parafię:

Ks. Brunon Thomas (1930-1933)

  

Pierwszy kuratus - czyli samodzielny duszpasterz Parafii 

Ur. 14.05.1901r. w Buchelsdorf, święcenia kapłańskie przyjął 14.01.1926r. we Wrocławiu.

W latach 1950-1959 był proboszczem Parafii w Weinsheim.

Zmarł 12.05.1959r.

 

Ks. Franciszek Pieruszka (1933-1939)

  

Pierwszy proboszcz Parafii. 

Ur. 24.01.1904r. w Raciborzu, święcenia kapłańskie przyjął 29.01.1928r. we Wrocławiu. 

W latach 1939-1986 był proboszczem Parafii św. Anny w Zabrzu. 

Odznaczony tytułem prałata J. Św. 

Zmarł 24.09.1986r. 

 

Ks. Paweł Kocur (1939-1946)

 

Ur. 12.01.1905r. w Rokitnicy, święcenia kapłańskie przyjął 31.01.1928r. we Wrocławiu. 

W latach 1946-1991 był proboszczem Parafii Wniebowzięcia NMP w Zębowicach. 

Odznaczony tytułem prałata J. Św. 

Zmarł 14.01.1991r. 

 

Ks. Józef Zebrała (1946-1957) 

Ur. 11.09.1898r. w Łubowicach, święcenia kapłańskie przyjął 23.02.1929r. w Tortona. 

W 1957r. był proboszczem Parafii MB Szkaplerznej w Grabinie. 

Zmarł 22.02.1989r. 

 

Ks. Andrzej Jabłoński (1957-1974) 

Ur. 30.11.1913r. w Niwiskich, święcenia kapłańskie przyjął 18.06.1939r. we Lwowie.

Zmarł 07.02.1979r.

 

Ks. Gerard Kałuża (1974-2008)

Na zdjęciu: pierwszy od lewej. Dziękuje Janowi Pawłowi II za błogosławieństwo dla budowy kościoła. 

Ur. 12.08.1933r. w Górkach Śląskich, święcenia kapłańskie przyjął 23.06.1957r. 

Jako wikariusz pracował w parafiach: Ducha Św. w Zabrzu i św. Jakuba w Nysie. 

W latach 1965-1974 był proboszczem Parafii Trójcy Świętej w Graczach. 

kapelan Sióstr Franciszkanek Szpitalnych w Dobrzeniu Wielkim. 

Zmarł 7 września 2011 r.

 

 Wikariusze, którzy pracowali w naszej Parafii (po 1945r.):

ks. Edward Gogollok,

ks. Franciszek Skiba,

ks. Benedykt Świder,

ks. Leon Nowak,

ks. Józef Karwath

ks. Ginter Kurowski,

ks. Jerzy Gallus,

ks. Kazimierz Kozołup,

ks. Jan Drewniok,

ks. Jacek Potempa,

ks. Józef Gurba,

ks. Bernard Frank,

ks. Piotr Pierończyk,

ks. Marcin Bonk,

ks. Herman Mandok,

ks. Helmut Szeliga,

ks. Andrzej Ogaza,

ks. Marcin Penkalla,

ks. Andrzej Sobczyk,

ks. Alojzy Jezusek,

ks. Norbert Nocoń,

ks. Marek Gołaszewski,

ks. Adrian Muszalik,

ks. Marek Krzewicki,

ks. Adam Kryczka,

ks. Jan Wolnik,

ks. Jan Schaffarczyk,

ks. Janusz Fajfur,

ks. Wojciech Lippa,

ks. Jacek Chromiak,

ks. Wojciech Włoch,

ks. Tomasz Skowron,

ks. Tomasz Struzik,

ks. Przemysław Seń,

ks. Kamil Ponikowski,

ks. Michał Kaczówka.

 

Z parafii pochodzą kapłani:

ks. Józef Stryczek, ks. Bernard Kotula, ks. Bogdan Ferdek, ks. Rudolf Golec, o. Gabriel Popiołek OFM, o. Marceli Dębski OFM, ks.Mariusz Konop, ks. Waldemar Maniura, br. Norbert Kleinert OFM, br. Marian Reiman OFM, br. Sebastian Matracki OFMCap, ks. Wojciech Kępkowski, ks. Artur Kasprzycki, ks. Wojciech Kuzyszyn.

 

Z parafii pochodzą siostry zakonne:

s. Archangela Dorota Halupczok ABMV, s. Lidia Wiktoria Klimas ABMV, s. Barbara Teresa Radziej ABMV, s. Teresa Nieroba PCVS, s. Beata Kapica SFI, s. Aleksandra Kapica SFI, s. Daniela Elżbieta Kuśmierska FSSI, s. Elwira Juros SSpSAP.

Kalendarz liturgiczny

 
XVI Niedziela okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Marii Magdaleny
22 lipca 2018r.

rok-miłosierdzia

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych

 

FB na stronkę poprawione

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Gościmy:

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

DO

WT

skowronek

jacek

WŚK

OGN

SD

OSP ant

CDO

RPO

rybak

SD

FOŻ

naszawiara