• Intencje

    INTENCJE MSZALNE OD 26 CZERWCA DO 2 LIPCA 2017 ROKU
    PONIEDZIAŁEK - 26 CZERWCA
    06:30 - Za + Władysławę Patałuch i ++ rodziców Ewę i Stanisława Patałuch oraz ++ Michalinę i Piotra Kałuża i d.cz.
    - Za + męża i ojca Józefa Wąsik w 1 rocznicę śmierci ++ z rodziny Mazur i Wąsik
    - Za + Feliksa Gierszewicza w 3 rocznicę śmierci i Jana Jachimiaka w 11 rocznicę śmierci
    19:00 - Za + siostrę Gertrud Maruszczyk, brata Erwina Joszko w 2 rocznicę śmierci oraz ++ z rodzin Josz-ko, Maruszczyk i d.cz.
    - Za ++ rodziców Janinę i Wita Kuźniak
    Nabożeństwo do NSPJ

    WTOREK - 27 CZERWCA - WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
    06:30 - Do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o świętość życia naszych kapłanów, braci, sióstr zakonnych i wszystkich rodzin naszej parafii i do Boga Ojca Wszechmogącego przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie o Boże błogosławieństwo dla Niej i Nią rządzących oraz o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Augusta Hlonda
    - Za + Tadeusza Zgłobica w 2 rocznicę śmierci
    - Za ++ rodziców Władysława i Janinę Wiśniewskich i ++ z rodziny
    19:00 - O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla członkiń Róży MBNP z Ozimka, za ++ siostry z tej Róży: Kazimierę Kedorowicz, Krystynę Smyk, Janinę Kaczmarek, Helenę Ledniowską, Teresę Fuks, Ger-trudę Golę, Edytę Kotula i ks. prałata Gerarda Kałużę
    Nabożeństwo do NSPJ

    ŚRODA - 28 CZERWCA - WSPOMNIENIE ŚW. IRENEUSZA, BISKUPA I MĘCZENNIKA
    06:30 - Za + męża Jerzego Rostkowskiego + mamę Weronikę Warszczuk + ojca Kazimierza ++ teściów ++ dziadków z obu stron i wszystkich ++ z rodzin Musiał, Malec i Trzpiot
    - Za + dziadka Klemensa Lisowiec (od wnuków)
    - Za + Grażynę Krenz (od mieszkańców ul. 22 lipca 9)
    19:00 - 30 dzień po śmierci: Arkadiusz Bacik Adam Kowalczyk Wacław Bokacki Tadeusz Sprawa Sławo-mir Cichoń Grażyna Krenz Stefania Błońska
    Nabożeństwo do NSPJ

    CZWARTEK - 29 CZERWCA - UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA
    06:30 - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie z okazji 15. rocznicy ślubu Ireneusza i Bogumiły Kozan
    08:00 - Za ++ rodziców Józefę i Piotra Maciuch, ++ braci Pawła, Stanisława, Józefa, siostry Marię, Helenę, Danutę, bratowe, szwagrów oraz siostrzeńców Bogdana i Dariusza oraz Rafała Bernagiewicz
    - Za ++ rodziców Zenobię Zarębską Helenę i Izydora Grudzka oraz za ++ dziadków z obu stron i d.cz.
    17:00 - Za + mamę Jolantę Olak w 11 rocznicę śmierci, + tatę Kazimierza Olak oraz ++ dziadków z obu stron Paluszczak i Olak
    18:15 Nabożeństwo do NSPJ
    19:00 - Dziękczynna za 15 lat pielgrzymek z nocnym czuwaniem na Jasnej Górze za pielgrzymów i ich ro-dziny a także za ++ pielgrzymów Irenę Kowalkowską Marię Pszczoła Andrzeja Różańskiego Józef Smykała
    - Za + Stanisława Bala w rocznicę śmierci + matkę Wandę i ++ z obu stron

    PIĄTEK - 30 CZERWCA
    06:30 - W rocznicę ślubu Aleksandry i Tomasza Walskich z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w ich rodzinie
    - Za + Tadeusza Sprawa (od sąsiadów z bloku 2 i 3 XX lecia) i za ++ z tej ulicy
    13:00 Ślub: Magdalena Nowak i Piotr Grudzka (stary kościół)
    18:15 - Nabożeństwo do NSPJ
    19:00 - Za + mamę, babcię i prababcię Pelagię Kiełmińską w 90. rocznicę urodzin i 3. rocznicę śmierci

    SOBOTA - 1 LIPCA
    06:30 - Za czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i o Tryumf Niepokalanego Serca Maryi i wynagrodzenie Jej Niepokalanego Sercu za obelgi przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu
    18:15 Różaniec
    19:00 - Za + męża Jana Białas w 4. rocznicę śmierci, rodziców Józefa i Zofię Glib i rodzeństwo oraz ++ te-ściów Annę i Władysława Białas i syna Stanisława oraz + Łucję Feliks

    NIEDZIELA - 2 LIPCA - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
    06:45 - Za + Elżbietę Pytel w 3. rocznicę śmierci i jej męża Karola i za ++ jej rodziców, teściów i d.cz.
    08:00 - Za + męża i ojca Mieczysława Nowak z okazji urodzin, teściów, dziadków Stanisławę i Floriana Nowak i d.cz.
    09:30 - Za + męża i ojca Stanisława Matuszak, ++ rodziców z obu stron oraz za + brata Romana Husar
    11:00 - Do Aniołów Stróżów za roczne dzieci Lena Bacik, Marcin Brzuchowski, Pola Długoszowska, Fran-ciszek Juruć, Paulina Rolka oraz dziecko przyjmujące chrzest rodziców i chrzestnych
    15:00 Szpital: - Za + siostrę Helenę Bimler w dniu urodzin i + wnuka Oliwera w rocznicę śmierci
    16:15 Godzina Święta
    17:00 - Za ++ rodziców Stefana i Leokadię, braci Jana, Henryka Rogzińskich i dziadków z obu stron

Intencje mszalne
środa 28 Cze 2017
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Drukuj

Duszpasterze

Super User. Posted in Parafia

Obecni Duszpasterze:

Ks. Proboszcz Marian Demarczyk

proboszcz

Wyświęcony w dniu 11.06.1988r. w Kluczborku 

Słowa przyjęte w kapłańskiej posłudze: 

"Powierz Panu swą drogę. Zaufaj Mu, On sam będzie działał." (Ps 37,5)

Parafie;

1988-1993r. - Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu

1993-1998r. - Parafia MB Wspomożenia Wiernych w Kluczborku

1998-2008r. - Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łące i

Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Jarnołtowie

Od 25.08.2008r. - Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Ozimku

 

Wikariusze:

 

Ks. Michał Kaczówka - wikariusz

ks. Michał na stronę

 Wyświęcony w dniu 7.06.2014r. w Opolu

 

Słowa przyjęte w posłudze kapłańskiej:

 

"Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę, a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu" (Ps 40, 9)

 

Parafie:

- od 27.08.2014r. Parafia św. Jana Chrzciciela w Ozimku

 

Ks. Kamil Sowada - wikariusz

 

ks. Kamil na stronę

 

Wyświęcony w dniu 14.05.2016r. w Opolu 

 

Słowa przyjęte w kapłańskiej posłudze:

 

 „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powoływać sprawiedliwych, ale grzeszników” (Mk 2, 17)

 

Parafie:

 

- Od 24 sierpnia 2016r, Parafia św. Jana Chrzciciela w Ozimku

 

 

 


 

Księża proboszczowie, 

którzy prowadzili naszą Parafię 

Ks. Brunon Thomas (1930-1933)

  

Pierwszy kuratus - czyli samodzielny duszpasterz Parafii 

Ur. 14.05.1901r. w Buchelsdorf, święcenia kapłańskie przyjął 14.01.1926r. we Wrocławiu.

W latach 1950-1959 był proboszczem Parafii w Weinsheim.

Zmarł 12.05.1959r.

 

Ks. Franciszek Pieruszka (1933-1939)

  

Pierwszy proboszcz Parafii. 

Ur. 24.01.1904r. w Raciborzu, święcenia kapłańskie przyjął 29.01.1928r. we Wrocławiu. 

W latach 1939-1986 był proboszczem Parafii św. Anny w Zabrzu. 

Odznaczony tytułem prałata J. Św. 

Zmarł 24.09.1986r. 

Ks. Paweł Kocur (1939-1946)

 

Ur. 12.01.1905r. w Rokitnicy, święcenia kapłańskie przyjął 31.01.1928r. we Wrocławiu. 

W latach 1946-1991 był proboszczem Parafii Wniebowzięcia NMP w Zębowicach. 

Odznaczony tytułem prałata J. Św. 

Zmarł 14.01.1991r. 

Ks. Józef Zebrała (1946-1957) 

Ur. 11.09.1898r. w Łubowicach, święcenia kapłańskie przyjął 23.02.1929r. w Tortona. 

W 1957r. był proboszczem Parafii MB Szkaplerznej w Grabinie. 

Zmarł 22.02.1989r. 

Ks. Andrzej Jabłoński (1957-1974) 

Ur. 30.11.1913r. w Niwiskich, święcenia kapłańskie przyjął 18.06.1939r. we Lwowie.

Zmarł 07.02.1979r.

Ks. Gerard Kałuża (1974-2008)

Na zdjęciu: pierwszy od lewej. Dziękuje Janowi Pawłowi II za błogosławieństwo dla budowy kościoła. 

Ur. 12.08.1933r. w Górkach Śląskich, święcenia kapłańskie przyjął 23.06.1957r. 

Jako wikariusz pracował w parafiach: Ducha Św. w Zabrzu i św. Jakuba w Nysie. 

W latach 1965-1974 był proboszczem Parafii Trójcy Świętej w Graczach. 

kapelan Sióstr Franciszkanek Szpitalnych w Dobrzeniu Wielkim. 

Zmarł 7 września 2011 r.

 Wikariusze, którzy pracowali

w naszej Parafii (po 1945r.):

ks. Edward Gogollok,

ks. Franciszek Skiba,

ks. Benedykt Świder,

ks. Leon Nowak,

ks. Józef Karwath

ks. Ginter Kurowski,

ks. Jerzy Gallus,

ks. Kazimierz Kozołup,

ks. Jan Drewniok,

ks. Jacek Potempa,

ks. Józef Gurba,

ks. Bernard Frank,

ks. Piotr Pierończyk,

ks. Marcin Bonk,

ks. Herman Mandok,

ks. Helmut Szeliga,

ks. Andrzej Ogaza,

ks. Marcin Penkalla,

ks. Andrzej Sobczyk,

ks. Alojzy Jezusek,

ks. Norbert Nocoń,

ks. Marek Gołaszewski,

ks. Adrian Muszalik,

ks. Marek Krzewicki,

ks. Adam Kryczka,

ks. Jan Wolnik,

ks. Jan Schaffarczyk,

ks. Janusz Fajfur,

ks. Wojciech Lippa,

ks. Jacek Chromiak,

ks. Wojciech Włoch,

ks. Tomasz Skowron,

ks. Tomasz Strózik,

ks. Przemysław Seń,

ks. Kamil Ponikowski.

Z parafii pochodzą kapłani:

ks. Józef Stryczek, ks. Bernard Kotula, ks. Bogdan Ferdek, ks. Rudolf Golec, o. Gabriel Popiołek OFM, o. Marceli Dębski OFM, ks.Mariusz Konop, ks. Waldemar Maniura, br. Norbert Kleinert OFM, br. Marian Reiman OFM, br. Sebastian Matracki OFMCap, ks. Wojciech Kępkowski, ks. Artur Kasprzycki.

Z parafii pochodzą siostry zakonne:

s. Archangela Dorota Halupczok ABMV, s. Lidia Wiktoria Klimas ABMV, s. Barbara Teresa Radziej ABMV, s. Teresa Nieroba PCVS, s. Beata Kapica SFI, s. Aleksandra Kapica SFI, s. Daniela Elżbieta Kuśmierska FSSI, s. Elwira Juros SSpSAP.

 

Kalendarz liturgiczny

 
Środa XIII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Ireneusza
28 czerwca 2017r.

rok-miłosierdzia

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych

 

FB na stronkę poprawione

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Gościmy:

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

DO

WT

skowronek

jacek

WŚK

OGN

SD

OSP ant

CDO

RPO

rybak

SD

FOŻ

naszawiara