• Intencje

    INTENCJE MSZALNE OD 19 DO 25 LUTEGO 2018 ROKU


    PONIEDZIAŁEK - 19 LUTEGO
    08:00 - Za + brata Ryszrada Dziemczyk w 1. r. śm., za + matkę Annę, za + siostrę Anielę, za + ojca Józefa i + męża Włodzimierza Wasiuk
    - Za ++ Olimpię Matelską i Wacława Matelskiego (od nauczycielki)
    18:00 - Za + matkę Teodorę Świtała w 5 rocz. śm., + ojca Hermana, za ++ teściów Alojzego i Le-okadię Dudedek oraz ++ z rodziny Dudek i Switała
    - Za + Dionizego Grabowskiego (od współpracowników z Huty Małapanew)
    - Za ++ Laurencję i Romana Namyślak (od rodziny Koźlik)
    20:30 Apel Maryjny

    WTOREK - 20 LUTEGO
    08:00 – Za ++ rodziców Mariannę i Tadeusza Nowak
    - Za + Edeltraudę Malec (od koleżanek położnych z byłego oddziału ginekologiczno - położniczego w Ozimku)
    13:00 - O Boże błogosławieństwo dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej Zespołu Szkół w Ozimku, nauczycieli i wychowawców
    18:00 - Z okazji urodzin mamy Anny Szumatycz z podziękowaniem za odebrane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo
    - Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Marii Respondek z okazji 60 rocznicy urodzin
    - Za + sąsiada Zbigniewa Piątek (od współlokatorów z ul. ks. Kałuży 11)
    20:00 - O Boże błogosławieństwo dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w Ozimku oraz klas siódmych i nauczycieli i wychowawców

    ŚRODA - 21 LUTEGO - ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI
    08:00 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie, opiekę MB dla Feliksa Pinkosza z okazji 70. r. urodzin
    - Za + męża Henryka Mioduszewskiego, za jego ++ rodziców Janinę i Jana, 3 braci i ++ z rodziny Mioduszewskich i d.cz.
    - Za ++ rodziców Bertę i Józefa Szaforz, Karola Musialskiego wnuka Marka, dziadków z obu stron, pokrewieństwo i d.cz.
    16:30 - O Boże błogosławieństwo dla dzieci naszej parafii rodziców, katechetów i nauczycieli
    - Za + Huberta Wiora (od mieszkańców z domków jednorodzinnych)
    18:00 - Za + brata Józefa
    - W 1 r. śm. za + ojca Stanisława Olejnik i wszystkich ++ z rodzin Olejnik i Klar

    CZWARTEK - 22 LUTEGO - ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA, APOSTOŁA
    06:30 - O Boże błogosławieństwo i opiekę św. Józefa i św. Gertrudy dla sióstr, podopiecznych i personelu Domu Opieki w Ozimku
    - Za + żonę Krystynę Reimann w 5 rocz. śmierci oraz syna Waldemara i d.cz.
    18:00 Msza św. dla gimnazjum - Za + męża i ojca Jana Waligórskiego w 30. rocznicę śmierci, ++ rodziców z obu stron, synową Grażynę Waligórską i + siostrę Leokadię Droczyk
    - Za + córkę Krystynę Hadzik i d.cz.
    Droga Krzyżowa dla gimnazjum

    PIĄTEK - 23 LUTEGO
    06:30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Józefy z okazji 60. r. urodzin
    - Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie w 75 r. urodzin ojca Stanisława, 30. r. urodzin zięcia Ryszarda oraz za Józefa, Grzegorza, Ewę, Paulinę i Emilię

    16:30 Msza św. szkolna - Za + Czesława Świdkiewicza i za ++ z rodzin Świdkiewicz i Stańczak
    - Za + Eryka Golec (intencja od współlokatorów)
    Droga Krzyżowa dla dzieci
    17:45 Droga Krzyżowa
    18:30 - Za ++ rodziców Jana i Mariannę Charubin, ojca Jana Szuleko i ++ z rodzin Szuleko i Charubin
    - Za ++ rodziców Genowefę i Władysława Kowalczyk, brata Mieczysława, teściów Ludwika i Stanisława Janik, szwagra Stanisława i Józefa, za + siostrę Stanisławę oraz za ++ z pokre-wieństwa z obu stron

    SOBOTA - 24 LUTEGO
    06:30 - Do Boga Ojca Wszechmogącego przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko o pokój i zgodę w naszej ojczyźnie, o Boże błogosławieństwo dla niej i nią rządzących oraz o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Augusta Hlonda
    - O błogosławieństwo Boże w rodzinie i o szczęśliwy przebieg operacji
    17:15 - Różaniec
    18:00 - O Boże błogosławieństwo i zdrowie w dniu urodzin dla Pawła oraz męża, ojca i dziadka Alfonsa
    - Za + męża i ojca Lucjana Drozd, ++ rodziców Gertrudę i Jana Zimniok, ++ teściów Cecylię i Pawła Drozd, + siostrę Stefanię, brata Norberta, bratowe, szwagrów oraz wszystkich ++ z rodzin Zimniok, Bernhardt i Rajman

    NIEDZIELA - 25 LUTEGO - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
    06:45 – Za + Huberta Wiora oraz wszystkich ++ mieszkańców z osiedla domków jednorodzinnych
    08:00 - Za + Kazimierza Kostrzewa (od Haliny Małogowskiej)
    - Za ++ matkę Władysławę Matusik i kuzyna Adama, teściową Eugenię i szwagra Tadeusza Buczek
    09:30 – Za ++ rodziców Fryderyka i Ritę Wojczyk oraz + Barbarę Wojczyk
    11:00 – Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej z okazji 10 rocz. urodzin córki Wiktorii
    - Za + siostrę Janinę Bojdunik, jej + męża Mariana, ++ rodziców, + Karolinę i Mariana Zyzdów, + Gizelę i Stanisława Gottwald oraz ++ krewnych z tych rodzin
    15:00 Szpital: - Za wszystkich członków i kandydatów do Koła Radia Maryja i za księży pracują-cych w Radiu Maryja i księży z naszej parafii
    16:00 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym
    17:00 - Za + męża, ojca i dziadka Kościarz, rodziców Juliana, Irenę i Jadwigę Kasprzyk, brata Zdzisława, teściów Wojciecha i Mariannę Kościarz oraz Teodora Kalinowskiego
    - Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II za ++ syna Dariusza Antoniego Sosnowskiego, rodziców Piotra i Karolinę Glińkowski, brata Antoniego i Jana z żonami Glinkowski oraz d.cz.

Intencje mszalne
czwartek 22 Lut 2018
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style

Kontakt

kontakt  

Rzymskokatolicka Parafia

p.w. Św. Jana Chrzciciela 

ul. Częstochowska 8, 46-040 Ozimek

tel. (77)4651939; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Profil na Facebook'u

 

Kancelaria parafialna

kancelaria

- od poniedziałku do soboty

w godzinach 7.05 - 7.50

- w czwartek od 15.00 do 17.00

(dyżur pełni Ksiądz Proboszcz)

- w sobotę od 16.00 do 17.00

(dyżur pełnią Księża Wikariusze)

Porządek nabożeństw

nabożeństwo

Msze święte w niedziele:

6.45; 8.00; 9.30; 11.00;

15.00 - Kaplica szpitalna;

16.15 Nieszpory;17.00

Msze święte w tygodniu:

6.30; 18.00

Spowiedź Święta

spowiedź

 

 

 Okazja do Spowiedzi Świętej

codziennie pół godziny

przed każdą Mszą Św.

 

Rekolekcje Wielkopostne 2018

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 18-21.02.2018

Przewodniczy ks. Józef Krawiec-duszpasterz więziennictwa.

 

NIEDZIELA 18.02.Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy świętej.

O godz.16.00 –Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym księdza rekolekcjonisty.

 

PONIEDZIAŁEK 19 LUTY

GODZ.8.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

GODZ.16.30 NAUKA REKOLEKCYJNA DLA DZIECI(DO KL.6 WŁACZNIE)

GODZ.18.00 MSZA ŚWIETA Z NAUKĄ OGÓLNA

GODZ.19.00.NAUKA STANOWA DLA MĘŻCZYZN

GODZ.20.30 APEL MARYJNY

 

WTOREK 20 LUTY

GODZ.8.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

GODZ.13.00 MSZA ŚWIETA Z NAUKA DLA MŁODZIEZY ZESPOŁU SZKÓŁ w Ozimku.(OD 12.30 OKAZJA DO Spowiedzi)

GODZ.16.30 NAUKA REKOLEKCYJNA DLA DZIECI(OD 16.00 OKAZJA DO Spowiedzi)

GODZ.18.00 MSZA ŚWIETA Z NAUKA OGÓLNĄ

GODZ.19.00 NAUKA STANOWA DLA KOBIET

GODZ.20.00 MSZA SWIETA Z NAUKA DLA MŁODZIEZY KLAS SIÓDMYCH Gimnazjum i WZWYŻ.(od 19.30 okazja do Spowiedzi)

 

ŚRODA 21 LUTY-ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

GODZ.8.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ ODPUSTEM I SPECJALNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM.

GODZ.16.30 MSZA SWIETA Z UDZIAŁEM DZIECI.(DO KL.6 WŁACZNIE)

GODZ.18.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ ODPUSTEM I SPECJALNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM

 

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ:

PÓL GODZINY PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ. ORAZ DLA DZIECI I MŁODZIEZY DODATKOWO JAK WYŻEJ PODANO

 

KOLEKTA W ŚRODĘ PRZEZNACZONA NA DZIEŁO

PROWADZONE PRZEZ KS. REKOLEKCJONISTĘ.

____________________________________________________________________________________________________________________

Plan kolędy 2017/2018

PLAN KOLĘDY 2017/2018

ŚRODA 27.12-GODZ.14.30-ANTONIÓW

1.UL.POWSTAŃCÓW ŚL.-od Ozimka , strona prawa

2.UL.POWSTAŃCÓW ŚL.-od Ozimka , strona lewa

3. UL.DANYSZA,DYLAKOWSKA I POWST. ŚL. od końca.

4. UL.LEŚNA I OZIMSKA oraz Ozimek ul.Powst Ślaskich numery parzyste

CZWARTEK 28.12-GODZ.14.30-ANTONIÓW

1.UL.RZECZNA-od Państwa Golec i osiedle domków jednorodzinnych.

2.OSIEDLE DOMKÓW JEDNORODZINNYCH-od Państwa Dota przy ul.Jasminowej.

3.OZIMEK –UL.Dzierzona numery nieparzyste od początku

4.OZIMEK-UL. Dzierzona numery parzyste od poczatku i nieparzyste od konca.

PIATEK 29.12-GODZ. 14.30

1.UL.Lipowa-numery parzyste od początku.

2.UL.Lipowa –numery nieparzyste od początku

3.UL.Lipowa-numery nieparzyste od końc

4.UL.OPOLSKA od początku

SOBOTA 30.12-GODZ.14.30

1.UL.Powstanców 1 ,3 i 11

2.ulPowstanców 5

3.UL.POWSTAŃCÓW Śl.-numery 13 i 15

WTOREK-2.01.-GODZ.15.00

1. UL.ks. Kałuzy nr 2 od początku

2.UL.ks Kałuży nr 1 i 3 od początku

3. UL.ks Kałuzy nr 5, 9 i 11 od początku

4.UL.ks Kałuzy nr 7 od początku

SRODA 3.01- GODZ.15.00

1.UL.ks Kałuzy nr 19,21 i 23.od początku

2.UL.ks Kałuży NR 25 od początku

3.UL.ks Kałuży NR 27 od początku

4.UL.XXLecia od poczatku

CZWARTEK 4.01-GODZ.15.00

1.UL.PLAC WOLNOŚCI nr 2 od początku

2. UL.PLAC WOLNOŚCI,nr 4 od początku

3. Ul.PLAC WOLNOŚCI nr 6

4.DOMKI JEDNORODZINNE od ul. Krótkiej

PIĄTEK 5.01. GODZ.15.00

1.UL.MICKIEWICZA od poczatku

2. UL.Czestochowska od poczatku

SOBOTA 6.01-GODZ.14.30

1.UL8MARCA 1

2.UL.8 MARCA 3

3.ul 8 Marca 5

NIEDZIELA 7.01-GODZ.14.30

1.UL8 MARCA 7

2 Dworzec PKP i Brzeziny

PONIEDZIAŁEK 8.01-GODZ.15.00

1.UL.Korczaka 2 i 4

2.UL.cmentarna i Korczaka 6 i 8

3.1 MAJA parzyste

4.1 MAJA nieparzyste

WTOREK 9.01-GODZ.15.00

1. UL.SŁOWACKIEGO 1 B

2. UL SŁOWACKIEGO 3 I 1A

3.UL.SŁOWACKIEGO 4

4 UL.SŁOWACKIEGO 2 i 6

ŚRODA 10.01-GODZ.15.00

1.SŁOWACKIEGO8 I10

2.SŁOWACKIEGO 12

3.SŁOWACKIEGO 14 I 16

4.ul Sikorskiego 1 i 3

CZWARTEK 11.01-GODZ.15.00

1.UL WYZWOLENIA od poczatku

2.UL.WYZWOLENIA od konca

3.UL.Sikorskiego 2 i 5

4.UL Sikorskiego 4 i 7

PIĄTEK 12.01.-GODZ.15.00

1.Sikorskiego 9 i 11 i 13

2Sikorskiego 6 i 15 i 17

3Sikorskiego 19,21,23

4.Sikorskiego 25,27 i 29

SOBOTA 13.01.-GODZ.13.30

1.SIKORSKIEGO 33,35 i 37

2.Sikorskiego 8 od klatki A

3.Lesna domki Bukowa,Debowa,Swierkowa Sosnowa,Jesionowa i Modrzewiowa

NIEDZIELA 14.01-GODZ.14.30

1. UL.Lesna 5 od poczatku

2.UL.Lesna 9 od klatki A

 

KOLEDA DODATKOWA W SOBOTĘ 13 STYCZNIA OD GODZ.13.30

Kolędę dodatkową można zgłosić w zakrystii,jeśli nie można było być w wyznaczonym terminie.

Podsumowanie kolędy i kolekta kolędowa w niedzielę 14 stycznia.

W związku z wczesnymi feriami zimowymi odwiedzać będziemy często więcej rodzin dziennie,aby zdążyć do ferii.Prosimy o cierpliwośc w oczekiwaniu na kapłana i wyrozumiałość ,gdy przyjdzie później niż zazwyczaj.

_______________________________________________________________________________________

Życzenia na święta

Niech Boże Dziecię obdarzy Was obficie swoimi łaskami, szczególnie pokojem, miłością, życzliwością i dobrocią.

Niech zachowa Was w dobrym zdrowiu i poczuciu spełniania się.

Niech pomaga odkrywać dary Ducha Świętego związane z napełnieniem Duchem Świętym. Niech napełni nas wdzięcznością za rodziców, którym zawdzięczamy wiarę na wzór świętych Rodziców Maryi i Józefa , strażnika skarbów. Niech również będzie blisko naszych codziennych spraw.

                         Wasz ks. Proboszcz Marian Demarczyk    

            Z kapłanami : Kamilem, Damianem i Krzysztofem

__________________________________________________________________________

Kalendarz liturgiczny

 
Czwartek I tygodnia Wielkiego Postu, Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła
22 lutego 2018r.

rok-miłosierdzia

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych

 

FB na stronkę poprawione

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Gościmy:

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

DO

WT

skowronek

jacek

WŚK

OGN

SD

OSP ant

CDO

RPO

rybak

SD

FOŻ

naszawiara