szlachetna paczka

Grupa młodzieżowa pod opieką ks. Dominika pragnie serdecznie zaprosić wszystkich chętnych do wsparcia zbiórki na Szlachetną Paczkę, której się podjęliśmy. Szlachetna Paczka jest organizacją, która od wielu lat odnajduje w całej Polsce rodziny będące w potrzebie i z pomocą Wolontariuszy oraz Darczyńców stara się ich wesprzeć i zapewnić podstawowe potrzeby. My wybraliśmy 4-osobową, skromną i sympatyczną rodzinę: p. Waldemara, p. Amelię, Olgę i Bruna. Pan Wlademar jest jedynym żywicielem rodziny, jego żona od 2018 r. zmaga się z zaawansowaną chorobą nowotworową i usiłuje w sądzie uzyskać rentę. Znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Dzieci uczą się w podstawówce, rozwijają swoje talenty sportowe i to na ich potrzeby rodzina kładzie największy nacisk. Podstawowa odzież, pościel i żywność, to dary, które ułatwiłyby w dużym stopniu ich funkcjonowanie. Wszystkich chętnych, którzy chcą wspomóc tę rodzinę zapraszamy do pozostawiania darów w przedsionku naszego kościoła. Dokładna lista potrzeb zamieszczona jest w gablotce i z tyłu kościoła. Dary można składać do przyszłej niedzieli 3 grudnia br. Bardzo dziękujemy! Razem możemy zmieniać świat na dobre!