intencje mszalne

21 - 28 LIPCA 2024

NIEDZIELA XVI ZWYKŁA – 21.07.

6:45 Za + teścia Edmunda Frąckowiaka w 6 rocz. śm.

8:00 Za + Leokadię Bednarz oraz ++ z rodziń Bendarz i Najdziuk.

9:30 /Suma/ 1/ Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie oraz opiekę Matki Bożej dla Kamilii i Bogusława Chmura w kolejną rocznicę ślubu.

2/ Za ++ rodziców Lidię i Franciszka Kaczmarek, ++ Annę, Joachima i Bernarda Kwiotek, + Klimę Waleską, + Heinza Jagusz, ++ z rodziny Kaczmarek, Jagusz, Skaltaniok, Bitner i dusze czyśćcowe.

11:00 1/ Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Barbary i Zbigniewa Szczepaniak w 50 r. ślubu oraz dla dzieci i wnuków.

2/ Za + żonę Anelies Kottisch w 17 rocz. śm., za ++ rodziców i teściów z obydwu stron oraz pokr. z obu stron.

15:00 Za + żonę, mamę, babcię Zofię Sokołowską, ++ rodziców, teściów i zmarłego szwagra Janka.

16:15 Nieszpory niedzielne.

17:00 Za ++ rodziców Mariannę i Władysława Zając, + brata Stanisława i + z rodz. Zając i Brzęczek.

PONIEDZIAŁEK – 22.07. – Święto Św. Marii Magdaleny

6:30 1/ Za wstawiennictwem Św. Marii Magdaleny dziękując Bogu za dzieci objęte modlitwą, z prośbą dla nich o Boże błogosławieństwo, opiekę, Dary Ducha Św. oraz potrzebne łaski w codziennym życiu( od Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci).

2/ W 2 r. śm. brata Wiesława Zalewskiego ++ rodziców i dziadków Kazimierę i Jana Zalewskich + siostrę Janinę Okurowską, szwagra Stanisława Okurowskiego, wszystkich ++ z rodz. Zalewskich oraz d. cz.

19:00 1/ Za + syna Krzysztofa Klaczka w dniu urodzin, + ojca Ernesta Maloszek ++ rodz. Leokadię i Waldemara Klaczka ++ dziadków z obu stron ++ z pokrew. i dusze w czyśćcu cierpiące.

2/  Za + kochanego tatę i dziadka Mariana Kubiaka (od kochających dzieci i wnuków z rodzinami).

WTOREK – 23.07. – Święto Św. Brygidy Zakonnicy, Patronki Europy

6:30 Za ++ Adelę i Stanisława Borkowskich ++ z rodz. Borkowski, Mańka i d. cz.

19:00 Za + ojca Romana Wilk w dniu urodzin i mamę Krystynę Wilk i wszystkich ++ z rodz. Wilk i Karwa.

ŚRODA – 24.07. – wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy

6:30 1/ O bł. Boże i zdrowie dla wnuków Ignacego i Antoniny Białek oraz rodzin Białek i Gurgul.

2/ Za + Rafała Koptoń w 1 r. śm,

19:00 Za ++ rodziców Erykę i Jerzego Jończyk ++ z pokrew. Jończyk, Kulik, Polański + matkę Annę Polańską + szwagierkę Grażynę Polańską i jej + syna Jarosława.

CZWARTEK – 25.07. – Święto Św. Jakuba, Apostoła

6:30 Za + Marię Kornak w 3 r. śm. ++ krewnych z rodz. Kornak, Malossek + ks. prał. Gerarda Kałużę i d. cz.

19:00 W 15 r. śm. Syna Dariusza Bańskiego oraz za + męża Józefa i matkę Marię Bańską, ojca Jana, babcię Franciszkę Wojtynek, Mariusza Bańskiego, szwagra Zygmunta Wilk ++ Annę, Urszulę i Jerzego Dąbrowski, ks. prał. Gerarda Kałużę, za ++ z rodz. i d. cz.

PIĄTEK – 26.07. –Uroczystość Św. Anny, Matki NMP, Głównej Patronki Diecezji Opolskiej

6:30 Za wstawiennictwem św. Anny z prośbą o Boże błogosławieństwo dla członkiń Róży  św. Anny  z Antoniowa i za ++ siostry z Tej Róży.

19:00 1/ Za wstawiennictwem św. Anny  dziękując Bogu za dzieci objęte modlitwą  prosząc dla nich o dary Ducha św. oraz potrzebne łaski w dorosłym życiu(od Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci i za + Wandę Dropała.

2/ Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej z ok. 70 r. urodzin mamy i babci Grażyny Hablutzel (od córki Jolanty z Adamem i wnuczką Roksaną i córką Iwoną z mężem i wnukami Elenką i Maksymilianem).

SOBOTA – 27.07. – wspomnienie Św. Joachima, ojca Najświętszej Maryi Panny

6:30 1/ Do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem św. JPII o świętość życia naszych. kapłanów, braci i sióstr zakonnych oraz wszystkich rodzin naszej Parafii oraz do Boga Ojca wszechmogącego przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko i św.  Andrzeja Boboli o pokój i zgodę w naszej ojczyźnie oraz o Boże błogosławieństwo dla Niej i Nią rządzących oraz o beatyfikację Sługi Bożego ks. kardynała Augusta Hlonda i ks. Franciszka Blachnickiego oraz Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

2/ Za + brata Jana Zmuda.

15:00 /w kaplicy szpitalnej/ Za + męża Bernarda Gaszczyk w 3 r. śm. + siostrę Irenę, braci Wiesława i Kazimierza ++ rodziców i teściów oraz ++ z pokrew.  z rodz. Gaszczyk, Pańczyk, Krupa i Bareja.

18:15 Różaniec.

19:00 /niedzielna/ 1/ Do Anioła Stróża w intencji wnuczka Tomaszka z ok. 3 r. urodzin o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie  Kłysińskich i Jakubiaków.

2/ Za + męża Ernesta Józefa Wichary ++ teściów Albinę i Jerzego + szwagra Alfreda ++ rodziców Wiktora i Cecylię Kempa + brata Andrzeja i za ++ z pokrew.

NIEDZIELA XVII ZWYKŁA – 28.07.

6:45 Za + żonę Justynę Dobrowolską z ok. urodzin.

8:00 1/ O Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Św. dla syna Krzysztofa z ok. 50 r. urodzin.

2/ Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem. za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Grażyny i Joachima Bul w 40 r. ślubu oraz opiekę Bożą.

9:30 /Suma/ Za ++ rodz. Eugenię i Stanisława Róż, teściów Marię i Stanisława Bylak oraz za + męża Janusza.

11:00 1/ Za + syna, męża, ojca Mariusza Kwietniewskiego w 8 r. śm.

2/ Za ++ rodz. Helenę i Michała Gońdów w 1 r. śm. ojca ++ teściów Genowefę i Jana Milczarków ++  rodz. Chrzestnych Józefa Lach, Krystynę Kot ++ Helenę i Antoniego Śmiechowskich + Waldemara Nocoń ++ dziadków i pokrew. z obu stron i d. cz.

15:00 Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w rodzinie Brygidy i Andrzeja Kiepulskich.

16:15 Nieszpory niedzielne.

17:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Anny Ślusarczyk w ok. 40 r. urodzin oraz dla całej rodziny,