Zadzwoń: +48 774651939    E-mail: info@parafia-ozimek.pl

Znajdź nas :

intencje mszalne

INTENCJE MSZALNE

24 WRZEŚNIA - 1 PAŹDZIERNIKA 2023 ROKU

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.

6:45 Za + męża Eugeniusza Kumiec /od żony, dzieci i wnuków/.

8:00 1/ Do B. Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Ewy i Krzysztofa Zarzyckich z ok. 30 rocz. ślubu i dla całej rodziny.

2/ Za + męża, ojca i dziadka Stanisława Gajek w rocz. urodzin, ++ rodziców i dziadków z obu stron, + siostrę Stanisławę, + szwagra Józefa, + ks. prałata Gerarda Kałużę i d.cz.

9:30 /suma/ 1/ Do B. Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie z ok. urodzin żony oraz opiekę św. Rodziny dla dzieci z rodzinami.

2/ Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, przez wstaw. św. Ojca Pio dla Szymona Świtała z ok. 18 rocz. urodzin.

11:00 1/ Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Renaty i Marka Słodkowskich z ok. 25 rocz. ślubu i dla córek.

2/ Za + Henrykę Adamczyk /od rodziny Kaźmierczak.

3/ Za + Małgorzatę Brylczak /od sąsiadów z ul. Sikorskiego 2/.

15:00 Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o prośbą o dalsze dla Julianny i Stanisława z ok. 65 rocz. ślubu oraz opiekę MB Częstochowskiej /od córki i wnuczki/.

16:15 NIESZPORY.

17:00 Za wstaw. Matki Bożej o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla synów, synowych, wnuków w rodzinie Miś oraz za + męża i ojca Gerarda Miś.


PONIEDZIAŁEK – 25.09. – dzień powszedni

6:30 1/ W rocz. ślubu Agnieszki i Marka Walskich z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla nich i ich dzieci.

2/ Za + Irenę Naumiuk i d.cz.

3/ Za + męża Gintra Stodtko w 4 r. śm., ++ rodziców Martę i Mikołaja Grund, ++ teściów, szwagrów i swatową Różę.

17:00  1/ W intencji rodzin Widera i Atamańczuk, o wiarę, nadzieję, miłość i zgodę w rodzinach oraz wszelkie potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

2/ Za + matkę Martę Klimek w dniu urodzin, ++ siostry Hildegardę i Marię Mazur, + Henryka Klimek i d.cz.

3/ Za + Krystynę Gerlich w 1 rocz. śm.

18:30 W intencji Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci.       


WTOREK – 26.09. – dzień powszedni

6:30 1/ Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze dla Teresy i synów z rodzinami.

2/ Za + Dawida Harast w 1 rocz. śm. /od matki chrzestnej cioci Agaty/.

18:00 1/ Za + mamę Bolesławę Lalic w rocz. śm., + ojca Józefa Samsel, + siostrę Danutę Samsel-Brysz, + brata Arseniusza Lalic, + brata Mieczysława Samsel oraz wszystkich ++ z rodziny i pokr., d.cz.

2/ Za ++ rodziców Teresę i Henryka Włodarskich, + brata Henryka, ++ dziadków i pokr. z obu stron oraz ++ Helenę i Władysława Kaniak.


ŚRODA – 27.09. – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

6:30 1/ Do miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem św. JPII o świętość życia naszych kapłanów, braci i sióstr zakonnych oraz wszystkich rodzin naszej Parafii.

2/ Za + Leokadię Bednarz /od siostry Wiktorii/.

18:00 1/ 30 dzień po śmierci: śp. Maria Dyla, śp. Janina Grabska, śp. Edyta Feliks, śp. Krystyna Piechaczek, śp. Józef Juruć, śp. Maria Dyla, śp. Roman Lalik, śp. Mieczysław Depta, śp. Leszek Czereda, śp. Jadwiga Murawska, śp. Piotr Świtała i śp. Hildegarda Altman.

2/ Za + ojca Sylwestra Jagusztyn w rocz. śm. oraz wszystkich ++ z rodzin Jagusztyn, Nowak, Małecki i Kapała.


CZWARTEK – 28.09. – wspomnienie św. Wacława, męczennika

6:30 1/ W rocz. śm. brata Bogumiła Krzysztoń, za ++ rodziców i dziadków, + ks. prałata Gerarda Kałużę, + ks. prałata Kazimierza Bochenka i + ks. Józefa Wojtasek.

2/ Za + siostrę Bożenę Keller w 1 rocz. śm., ++ rodziców i braci.

18:00 1/ Za ++ rodziców Marię i Józefa Kandziora w 8 rocz. śm. mamy.

2/ Za ++ rodziców Emilię i Stanisława Gołdyn, ++ dziadków z obu stron, + ciocię Eugenię, ++ wujków Czesława, Józefa, Jerzego, ++ kuzynki Iwonę i Teresę, ++ kuzynów Dariusza i Andrzeja oraz ++ z rodziny Paroń i Jamroży.

3/ Za + Felicję Kręską, ++ z rodziny Proszewskich, Kręskich, Dębickich i Kurzyńskich.


PIĄTEK – 29.09. – święto śśw. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

6:30 1/ Do B. Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w rodzinie Emilii i Wojciecha.

2/ Za + Leokadię Bednarz / od sąsiadów z bloku nr 4 ul.1 Maja/.

16:30   /szkolna/ 1/ Za + syna Marcina Spyra w 2 rocz. śm., ++ rodziców z obu stron i d.cz.

2/ Za ++ rodziców Czesława i Krystynę Paczkowskich w 2 rocz. śm.

18:00 1/ Za + męża i ojca Jana Kuśmierskiego, ++ rodziców, teściów, + chrześniaka Jerzego, ++ z rodziny Kuśmierskich i d.cz.

2/ Za + męża Alojzego Pańczyk, ++ rodziców Pańczyk, Kaczmarczyk, ++ dziadków i pokr. z obu stron.

20.30 W intencji młodzieży dekanatu Ozimek.


SOBOTA – 30.09. – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

6:30 1/ Do Boga Ojca wszechmogącego przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko i św. Andrzeja Boboli o pokój i zgodę w naszej ojczyźnie oraz o Boże błogosławieństwo dla Niej i Nią rządzących oraz o beatyfikację Sługi Bożego ks. kardynała Augusta Hlonda i ks. Franciszka Blachnickiego oraz Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

2/ Za + Hildegardę Altman /od mieszk. ul. Lipowej 5/.

15:00 /w kaplicy szpitalnej/ intencja wolna.

17:15 Różaniec.

18:00 /niedzielna/ 1/ Za + syna Andrzeja, + męża Jana, + Stanisławę Szuleko, ++ rodziców z obu stron Szuleko-Zygmunt, ++ 3 braci, ++ rodziców Jana i Mariannę Charubin.

2/ Za + męża Tadeusza Sobok, ++ synów Adama i Grzegorza oraz ++ z pokr.


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.10.

6:45 Za + Annę Pierwoła /od Doroty i Sławomira Półchłopek z rodziną/.

8:00 1/ Za + ojca Władysława Dobrowskiego w 8 rocz. śm., ++ z rodzin Sladek, Dobrowolski i Seweryniak.

2/ Za + Mariannę Soboń.

9:30 /suma/ 1/ Do B. Op i wstaw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Teresy i Edwarda Kanz z ok. 45 rocz. ślubu oraz całej rodziny.

2/ Za + męża Jerzego Gambusz w rocz. śm., ++ rodziców, braci, siostry, wszystkich ++ obu stron, + ks. prałata Gerarda Kałużę i d.cz.

11:00 1/ Do Aniołów Stróżów za roczne dzieci: Amelię Hilla, Aleksandrę Pazowską i Amelię Roter oraz dzieci przyjmujące chrzest: Aleksander Hubert Dudek, Helena Łucja Klimek, Liliana Maria Krok ,Wojciech Dawid Ziewiecki, ich rodziców i chrzestnych.

2/ Za wstawiennictwem św. Teresy od Dzieciątka Jezus za dzieci objęte modlitwą w intencji Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci.

3/ Do Miłosierdzia Bożego z prośbą o zbawienie dusz w 1 rocz. śm. córki Justyny Machnik i 7 rocz. śm. męża Jana Bucewka.

15:00 Za + mamę Matyldę Blabuś w 11 rocz. śm., + ojca Jana, ++ Mariannę i Bolesława Smolnik, ++ braci Edwarda i Stanisława + siostrę Zofię ++ dziadków i chrzestnych obu stron i wszystkich ++ z rodzin Blabuś, Smolnik, Kalemba i Łuczak.

16:15 Godzina Święta.

17:00 Do B. Op. z podziękowaniem i prośbą o dalszą Bożą opiekę w intencji Grzegorza i Szymona Pilarskich z ok. 30 rocz. urodzin i całej rodziny.