Zadzwoń: +48 774651939    E-mail: info@parafia-ozimek.pl

Znajdź nas :

 Synod2023

Proszę, aby październikową modlitwę różańcową we wszystkich parafiach w Polsce, ofiarować w intencji Ojca Świętego Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych, a zwłaszcza w intencji polskiej delegacji – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Apelu o modlitwę w intencji Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu. Przewodniczący KEP zwrócił się z apelem do wszystkich wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce „o modlitwę w intencji Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu, która odbywać się w będzie w Rzymie, w najbliższym miesiącu”. „Serdecznie proszę, aby październikową modlitwę różańcową we wszystkich parafiach w Polsce, ofiarować w intencji Ojca Świętego Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych, a zwłaszcza w intencji polskiej delegacji” – napisał abp Gądecki. Przewodniczący Episkopatu poprosił również, aby we wszystkich sanktuariach w Polsce, a zwłaszcza w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, modlić się za przyczyną świętych o błogosławione owoce zgromadzenia synodalnego. „Za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej prośmy o Boże prowadzenie dla wszystkich uczestników synodu, aby zgłębiając Boże Objawienie, pod przewodnictwem Piotra naszych czasów, wskazywali drogi świętości Ludowi Bożemu” – zaapelował przewodniczący KEP.

BP KEP