Zadzwoń: +48 774651939    E-mail: info@parafia-ozimek.pl

Znajdź nas :

 Nowenna

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, w związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, prosi wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. W nawiązaniu do tej prośby, biskup Andrzej Czaja zaprasza wszystkich Diecezjan do włączenia się w nowennę, której towarzyszy hasło „Akcja 21:20”, przez wspólną modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach, wspólnotach duszpasterskich i rodzinach naszej diecezji. Nowenna rozpocznie się w piątek 16 marca, a zakończy się w niedzielę 24 marca. Modlitwę nowenny należy odmawiać o godz. 21.20 (modlitwa jest zanoszona w łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, dlatego jest odmawiana po Apelu Jasnogórskim, czyli ok. godziny 21.20) oraz po każdej Mszy św. sprawowanej w parafii. Indywidualnie nowennę można odmawiać także w dowolnym momencie dnia. Układ modlitwy jest bardzo prosty, bowiem wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz dowolną modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Szczegółowe intencje na poszczególne dni są następujące: 16 marca „o odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia ducha nas i naszych rodaków”; 17 marca „o pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną”; 18 marca „o zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski”; 19 marca „o odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz o trwałość rodzin”; 20 marca „o siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania”; 21 marca „o światło Ducha Świętego dla Polaków, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny”; 22 marca „o prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych”; 23 marca „o szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej”; 24 marca „o pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych. Wszelkie informacje dotyczące nowenny znajdują się na stronie: www.nowenna2120.pl.

W poszczególnych dniach nowenny modlitwę poprowadzą:

16 marca – abp Wacław Depo z Jasnej Góry

17 marca – abp Stanisław Gądecki z Poznania

18 marca – kard. Kazimierz Nycz z Warszawy, przy grobie św. Andrzeja Boboli

19 marca – bp Wiesław Śmigiel z Torunia

20 marca – kard. Grzegorz Ryś z Łodzi

21 marca – abp Wojciech Polak z Gniezna

22 marca – bp Rafał Markowski z Warszawy, przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

23 marca – bp Marek Szkudło z Piekar Śląskich

24 marca – bp Andrzej Czaja z Opola