Zadzwoń: +48 774651939    E-mail: info@parafia-ozimek.pl

Znajdź nas :

 kosciol Schodnia

W niedzielę 8 października br. obchodzimy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Schodni. Kazanie odpustowe wygłosi i sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ks. Mariusz Sobek, proboszcz parafii św. Floriana w Zawadzie. Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii lub kościoła. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Przez grzech bowiem zaciągamy winę wobec Boga i ponosimy karę, która ma pomóc przezwyciężyć zło jaki grzech w nas posiał i wyrządził. Karę można odpokutować w doczesności np. przez uczynki pokutne, uczynki miłosierdzia, inne dobre uczynki czy modlitwy. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami: spowiedź św., Komunia Św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.