Zadzwoń: +48 774651939    E-mail: info@parafia-ozimek.pl

Znajdź nas :

 dzien skupienia

Niemal 250 marianek z 20 parafii uczestniczyło w wielkopostnym dniu skupienia, który w sobotę 2 marca odbył się w Schodni. Spotkanie dedykowane było grupom z rejonów opolskiego i kluczborskiego. Za tydzień, 9 marca, podobne spotkania odbędą się w Krzanowicach dla wspólnot z rejonu raciborskiego oraz w Jarnołtowie dla wspólnot z rejonu nyskiego. Skupienie pod hasłem "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła" rozpoczęło się w kościele Matki Bożej Różańcowej w Schodni. Rozśpiewanie poprowadził zespół muzyczny z Ozimka, założony kilka miesięcy temu przez ks. Dominika Sowę. Zabrzmiały nie tylko dwa pianina, ale też saksofon, cajon i gitara elektryczna. Ks. Łukasz Szuster, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi, przybliżył postać sługi Bożego ks. Piotra Gołąba, który urodził się i wychował w Schodni. Następnie odprawiona została Droga Krzyżowa, którą poprowadziła s. Sawiana wraz z mariankami z Kolonowskiego oraz Msza św. z kazaniem ks. Damiana Sklorza, wikariusza parafii Bożego Ciała w Oleśnie. Dalsza część spotkania miała miejsce w sali gimnastycznej, gdzie poczęstunek zaserwowały mamy marianek z Ozimka, Schodni i Nowej Schodni. Po zupie i słodkościach każda z grup otrzymała brystol, pisaki i zadanie, by wizualnie przedstawić, jak marianki uczestniczą we wspólnocie Kościoła. Po prezentacji stworzonych plakatów, wszyscy otrzymali upominki przygotowane przez gminę Ozimek: długopisy, książki i ulotki regionalne, torba itp. Wiele dobrych i ciepłych słów podziękowania można było usłyszeć pod adreaem organizatorów - szczególnie mam Marianek ze Schodni. Poniżej fotorelacja.