Zadzwoń: +48 774651939    E-mail: info@parafia-ozimek.pl

Znajdź nas :

 rozaniec

W niedzielę 1 października rozpoczynamy w Kościele miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W naszym kościele różaniec będzie odmawiany codziennie o godz. 17.15, w poniedziałki o godz. 17.30, w piątki o godz. 17.45, /o godz. 17.00 dla dzieci/, a w niedziele o godz. 16.15. Różaniec (z łac. rosarium, ogród różany) – nazwa modlitwy Kościoła katolickiego, pierwotnie znanej pod nazwą Psałterza Najświętszej Maryi Panny i kultywowanej od czasów średniowiecznych w tradycji katolickiej, oraz obdarzonej przez Kościół szczególnym znaczeniem duchowym i błogosławieństwem. O tej modlitwie (podobnie jak o innych modlitwach z ustalonym tekstem – poza Ojcze nasz i Psalmami) nie ma wprost wzmianki w Piśmie Świętym, choć znaczna część tej modlitwy jest oparta na Ewangelii. Symbolika różańca oparta jest na objawieniach maryjnych potwierdzonych przez Kościół katolicki. Odmawiając różaniec można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.