Zadzwoń: +48 774651939    E-mail: info@parafia-ozimek.pl

Znajdź nas :

ZDJĘCIA - tutaj

W niedzielę 12 listopada br. obchodzimy w naszej parafii 40 rocznicę konsekracji kościoła. Sumie kiermaszowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Biskup Paweł Stobrawa, emerytowany biskup pomocniczy Diecezji Opolskiej. 

W niedzielę, 13 listopada 1983 r., o godz. 10.30 ks. Biskup Jan Wieczorek z Opola dokonał konsekracji kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Ozimku. W tę samą niedzielę o godz. 15.30 ks. Biskup Antoni Adamiuk z Opola dokonał konsekracji kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w Starej Schodni. W uroczyości brali udział: ks. prałat Franciszek Pieruszka z Zabrza, ks. prałat Paweł Kocur z Zębowic, którzy byli poprzednio proboszczami w tutejszej parafii, obecni byli kapłani z dekanatu i księża pochodzący z parafii, ponadto dawni wikariusze, także inżynierowie, wielu gości, a przede wszystkim szczęśliwi i wdzięczni Panu Bogu parafianie, bo trud wielu lat został uroczyście poświęcony Panu Bogu. Poniżej zdjęcia archiwalne.

budowa1